FIA pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāji publicējuši oficiālo 2019. gada sezonas dalībnieku sarakstu. Neraugoties uz vairāku komandu aiziešanu, regulāro dalībnieku skaits pieaudzis no 15 līdz 16 braucējiem.

Šogad čempionātā vērojama ļoti plaša ģeogrāfija kā braucēju, tā komandu ziņā. Starp sportistiem, kuri apstiprināti dalībai šosezon atrodami 11 dažādu nāciju pārstāvji. Visplašāk pārstāvēta Zviedrija, tomēr tikai ar trim braucējiem (brāļi Hanseni un Marklunds). Uz starta stāsies sešas komandas ar divām mašīnām un četri privāto vienību pārstāvji, kopumā pārstāvot 8 dažādu autoražotājus.

Līdz ar saraksta publicēšanu kļuvis zināms, ka jaunizveidoto “Monster Energy RX Cartel” komandu pārstāvēs sabiedrībā iemīļotais norvēģis Andreass Bakeruds, kurš katru sezonu cīnījies par uzvarām, kā arī ekscentriskais britu ‘sliktais zēns’ Liams Dorans.

Dalībnieku vidū atrodams arī latvietis Jānis Baumanis, kurš šogad turpina sadarbību ar “STARD” komandu. Tikmēr Reinis Nitišs “GRX Taneco” sastāvā piedalīsies tikai dažos posmos kā trešais pilots (nevāks punktus komandu ieskaitē), tādēļ regulāro dalībnieku sarakstā nav minēts. Iespējams, Reinis uz starta stāsies jau sezonas 1. posmā Abū Dabī.

Baumaņa “STARD” komanda šai sezonai pieteikusi divas mašīnas, taču oficiāli nav zināms, kurš kļūs par Jāņa komandas biedru. Sagaidāms, ka vismaz trijos posmos šo lomu pildīs pieredzējušais norvēģis Pals Trajs.

Braucējiem gan ir iespēja piedalīties tikai atsevišķos posmos, kā tas nereti notiek, piemēram, ar vietējiem sportistiem. Pērn tikai regulāros sezonas braucējus redzējām Kanādā un ASV, kamēr Eiropā startēt gribētāju pulks bija krietni plašāks – Francijā piedalījās 25 sportisti.

Grafiks: FIA World Rallycross