Lai gan pirmssezonas testos “Ferrari” sevi apliecināja kā ātrākā komanda, Austrālijas GP kvalifikācijā pavērās citāds skats – sarkani krāsotās formulas nespēja pat tuvoties “Mercedes” braucēju Luisa Hamiltona un Valteri Botasa tempam. Par šādu notikumu attīstību pārsteigtas ir abas puses.

Pēc testiem nekas neliecināja, ka mēs varētu atrasties šādās pozīcijās. Jutos labi, jo mūsu rīcībā ir ļoti laba tehnika, taču apzinājos, ka varam atrasties iedzinējos. Goda vārds, tam ticēju, kad izpētīju testu apkopojumu. Tas demonstrēja, ka “Ferrari” ir labāki. Mēs neesam veikuši izmaiņas mašīnā, tikai izpratuši labāk tās uzvedību. Vakardien “Ferrari” mums bija blakus, taču izskatījās, ka viņiem bija vairāk degvielas. Kad bāka bija tukšāka, viņi varēja attīstīt ātrumu. Mēs domājām, ka atstatums būs mazāks kā treniņos, bet šodien viņu konkurētspēja strauji kritās. Esmu šokā,” stāsta pole position ieguvējs Luiss Hamiltons.

Kad atbraucām uz Austrāliju un devāmies trasē, bija grūti saprast esam ātrākie, vai tomēr neesam. Varbūt cīņa būs cieša. Piektdiena mums aizritēja veiksmīgi, to pašu var teikt par šodienu,” piebilst “Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs. “Vēlētos, lai viss turpinās šādā virzienā, tomēr šaubos, ka varam to gaidīt. Domāju, ka cīņa par titulu būs līdzīga kā pērn. Tādēļ vien, ka Melburnā esam ātri piektdien un sestdien, nenozīmē, ka tagad viegli iegūsim titulu. Gluži pretēji, tāpat kā pērn strādāsim uz maksimumu, lai nekas nepaliktu novārtā, tāpat kā tas bija Barselonā.

Protams, esmu pārsteigts. Domāju visi ir, viņus ieskaitot. Vakar mums negāja kā vēlētos, taču šī diena sākās labāk. Mūs gaida liels mājasdarbs, lai saprastu, kas noticis. Joprojām uzskatu, ka mums ir lieliska mašīna. Mums vajadzētu būt spēcīgākiem, tādēļ gaidu rītdienu. Nedomāju, ka ātrums taisnēs ir mūsu problēma. Esam ļoti konkurētspējīgi, taču zaudējam līkumos,” iespaidos dalās “Ferrari” zvaigzne Sebastians Fetels. “Šobrīd izskatās, ka starpība meklējama vidējos un lēnos pagriezienos, nevis ātrajos, kuri liecina par spēcīgu mašīnu. Mašīnas balanss lēnajos līkumos nav tāds, kā vēlētos, kas šai trasē var dārgi maksāt.

Fetela komandas biedrs Šarls Leklerks kvalifikācijā ierindojās tikai 5. vietā, taču notikušajā vaino pats sevi. “Mans pēdējais lidojošais aplis bija ļoti vājš. Diemžēl, tas izpaudās arī rezultātu tablo. Tāda ir dzīve. Esmu guvis mācību un atgriezīšos stiprāks. Sabloķēju priekšējos riteņus jau pirmajā līkumā, kur zaudēju daudz laika. Arī atlikušais aplis nebija veiksmīgs. Šur un tur pieļāvu vairākas mazas kļūmītes.” Arī Leklerks izteicās, ka ir pārsteigts par “Mercedes” pārsvaru, taču norādīja, ka ar tīru apli, iespējams, būtu spējis pieveikt Fetelu.