“Red Bull” komandas padomnieks Helmuts Marko publiski paziņojis, ka vienība veikusi kļūdu ar pārlieku optimistiskiem aprēķiniem, kas liedzis Pjēram Gazlī iekļūt starp 15 labākajiem braucējiem kvalifikācijā, kamēr “Red Bull” vadītājs Kristians Horners nevēlās uzņemties visu vainu.

Sākotnējais plāns paredzēja tikai viena riepu komplekta izmantošanu Q1 laikā. Pēc lidojošā apļa tiktu veikts reģenerācijas aplis, kam sekotu otrais mēģinājums. Situācija trasē gan lika Gazlī mainīt plānus, vicot divus lēnos apļus pirms otrā lidojošā apļa. Tas nebija pietiekami ātrs, un brīdī, kad francūzis atgriezās garāžā, vairs neesot bijis pietiekami daudz laika, lai dotos trasē ar jaunām riepām.

Kristians Horners: “Ar Pjēru piedzīvojām vilšanos. Viņa pirmais aplis bija labs – 1 minūte 23.0 sekundes – sekundes desmitdaļu aiz Maksa. Šķiet, ka tas deva 4. vietu un gaidījām, ka otrais aplis būs vēl labāks. Pjēram rezultātu neizdevās uzlabot, kamēr Makss bija ceturtdaļu sekundes ātrāks. Trase pa to laiku kļuva arvien piemērotāka ātriem apļiem komandām ar svaigiem riepu komplektiem. Mūsu mērķis bija izmantot tikai vienu komplektu, kas sniegtu lielāku rīcības brīvību otrajā kārtā. Šoreiz, diemžēl, nepaveicās.

“F1LV

Lai gan Helmuts Marko aicinājis komandai publiski atvainoties Gazlī par šo misēkli, Horners ir nepiekāpīgs, norādot, ka stūres displejā bija ieviesusies kļūda, kas noveda pie divu sagatavošanās apļu veikšanas. “Atskatoties atpakaļ, varam spriest, ka būtu bijis pareizāk izmantot otro sastāvu, taču tobrīd to nezinājām. Veicis otro apli, viņš nokavēja brīdi, kad var pagūt atgriezties pēc jaunām riepām. Tai pat laikā trase mainījās tik strauji. Nedomāju, ka kāds to bija gaidījis – pat Fetels bija ļoti tuvu izkrišanai. Rezultāti bija cieši un esam sarūgtināti, tomēr esmu drošs, ka sacīkstēs viņš būs spēcīgs.

Pjērs Gazlī: “Bijām pārlieku optimistiski ar vienu izbraucienu. Esmu ļoti vīlies, bet tāda bija mūsu stratēģija. Biju apmierināts ar savu pirmo apli. Zaudēju sekundes desmitdaļu Maksam, kas liecina, ka bijām cieši viens aiz otra. Mēs vienkārši negaidījām tik strauju progresu no citiem otrajā mēģinājumā. Kad ieraudzīju konkurentu progresu, kas bija gandrīz vesela sekunde, ātri sapratu, ka būs grūti. Sarūgtinājums ir liels, jo trešajos treniņos jutos labāk. Bija pārliecība, ka varam sasniegt augstvērtīgu rezultātu.