Pateicoties labākam startam un satriecošam tempam visa Austrālijas Grand Prix garumā, par 2019. gada Formula 1 sezonas pirmā posma uzvarētāju kļuvis “Mercedes” braucējs Valteri Botass, kamēr “Ferrari” komandai neizdevās pat iekarot goda pjedestālu.

Sacīkšu startā Valteri Botasam izdevās apsteigt Luisu Hamiltonu un nonākt vadībā. Lielisks starts padevās arī Šarlam Leklerkam, kurš nonāca blakus savam komandas biedram Sebastianam Fetelam, taču tika izspiests ārpus trases robežām un piekāpās arī Verstapenam.

Drāma piemeklēja vietējo zvaigzni Danielu Rikjardo, kurš jau pirmajos metros nolauza savu priekšējo antispārnu. Tam pāri pārbrauca Roberts Kubica. Abi publikas mīluļi devās boksos.

“F1LV

Nākamo apļu laikā sportisti savas pozīcijas saglabāja, turklāt Botasam ar virkni ātrāko apļu izdevās palielināt savu pārsvaru pār Hamiltonu.

Desmitajā aplī ar dūmojošu dzinēju malā palika “McLaren” jaunieguvums Karloss Saincs, kurš startā bija pakāpies par četrām pozīcijām. Komandas vadītājs Zaks Brauns norādīja, ka vaina meklējama “Renault” jaudas agregāt MGU-K sistēmā.

Sebastians Fetels kā pirmais no līderiem devās boksos 14. apļa izskaņā. Pozīcijas nosargāšanas nolūkos Hamiltons sekoja “Ferrari” braucēja piemēram apli vēlāk, kamēr pārējie trīs līderi palika trasē uz ilgāku laiku – Botass boksos devās astoņus apļus vēlāk. Šarls Leklerks izcēlās ar atšķirīgu stratēģiju, vidējā sastāva riepu vietā izvēloties “Pirelli” cietākos ražojumus.

Jau atkal ļoti neveiksmīgi pitstopi izvērtās “Haas” komandai. Problēmas ar priekšējā kreisā riteņa pieskrūvēšanu lika Grožānam zaudēt četras pozīcijas, kā arī iestrēgt aiz lēnā Antonio Džiovinaci, kā rezultātā garām viņam un priekšā esošajam Lando Norisam tika arī Lenss Strols un Daņila Kvjats. Vairākus apļus vēlāk Grožāns nobrauca trases malā, kamēr Rikjardo gandrīz vienlaikus izstājās boksos.

Agrais pitstops atstāja pēdas uz Fetela otro sacīkšu nogriezni. Ar svaigām riepām Verstapens ātri vien noķēra sarkano mašīnu un pakāpās uz 3. pozīciju. Nākamo apļu laikā “Red Bull” mašīna bija jau vairākas sekundes priekšā.

Aizraujošas cīņas bija vērojamas arī par pēdējiem pieejamajiem punktiem. Kvjata centieni apsteigt Strolu nevainagojās panākumiem – gluži pretēji, ar garu ekskursiju pa grants drošības joslu. Tas maksāja vēl vienu pozīciju, jo Gazlī pēc sava pitstopa trasē atgriezās 10. vietā – starp Strolu un Kvjatu. Krievu braucējs izmantoja situāciju, kad Gazlī riepas vēl nebija uzsilušas un savā “Toro Rosso” apsteidza “Red Bull” braucēju.

Verstapena pēdējo apļu centieni noķert Hamiltonu noslēdzās pēc kļūdas un izbraukšanas pa zāli. Tikmēr Šarls Leklerks noķēra Fetelu, tomēr abi braucēji saglabāja savas pozīcijas līdz pat finišam.

Papildus punktu par ātrāko apli saņēma sacensību uzvarētājs Valteri Botass, to uzstādot priekšpēdējā aplī.

Nākamais posms pēc divām nedēļām risināsies Sakiras trasē, Bahreinā.

Austrālijas Grand Prix rezultāti

V.BraucējsKomandaDzinējsRezultātsPunkti
1Valteri BotassMercedesMercedes-26
2Luiss HamiltonsMercedesMercedes20.88618
3Makss VerstapensRed BullHonda22.52015
4Sebastians FetelsFerrariFerrari57.10912
5Šarls LeklerksFerrariFerrari58.23010
6Kevins MagnusensHaasFerrari1'27.1568
7Niko HulkenbergsRenaultRenault1 aplis6
8Kimi RaikonensAlfa RomeoFerrari1 aplis4
9Lenss StrolsRacing PointMercedes1 aplis2
10Daņila KvjatsToro RossoHonda1 aplis1
11Pjērs GazlīRed BullHonda1 aplis
12Lando NorissMcLarenRenault1 aplis
13Serhio PeressRacing PointMercedes1 aplis
14Aleksandrs AlbonsToro RossoHonda1 aplis
15Antonio DžiovinaciAlfa RomeoFerrari1 aplis
16Džordžs RaselsWilliamsMercedes2 apļi
17Roberts KubicaWilliamsMercedes3 apļi
NFRomēns GrožānsHaasFerrariIzstājās
NFDaniels RikjardoRenaultRenaultIzstājās
NFKarloss SaincsMcLarenRenaultIzstājās