“Mercedes” komandas dubultuzvaru Austrālijas Grand Prix pēc kvalifikācijas prognozēja daudzi, tomēr to, ka uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāps Valteri Botass, nevis Luiss Hamiltons, tikai retais. Abi sportisti dalās iespaidos pēc sacīkstēm Melburnā.

Pat nezinu, ko lai saka. Starts bija ļoti labs. Šīs viennozīmīgi bija manas karjeras labākās sacīkstes. Nezinu, kas notika. Vienkārši jutos lieliski un viss tika kontrolēts. Mašīna bija ļoti laba. Šo dienu varēju kārtīgi izbaudīt,” stāsta Valteri Botass.

Zināju par jaunajiem noteikumiem (punkts par ātrāko apli). Mums bija ļoti ātrs temps, tādēļ nolēmu tiekties arī pēc tā. Ar lietotām riepām tas vienmēr būs riskanti, tomēr bija tā vērts. Esmu laimīgs un nevaru sagaidīt nākamo posmu,” sajūsmu neslēpj “Mercedes” braucējs, kurš šai posmā izcīnīja 26 punktus un pirmoreiz karjerā nonāca kopvērtējuma vadībā.

“F1LV

Vēlos tikai pateikt, paldies, tev, Čārlij. Šī uzvara tiek veltīta Čārlijam un visam, ko viņš ir devis F1 čempionātam. Tie ir milzīgi apjomi. Viņa darbs nozīmē ļoti daudz visiem braucējiem.” Ilggadējais F1 sacīkšu direktors nomira 66 gadu vecumā naktī uz ceturtdienu.

Komandas biedru uzslavējis arī pieckārtējais F1 čempions Luiss Hamiltons: “Valteri paveica satriecošu darbu visa posma garumā. Vēlos viņu apsveikt. Pēc kā tāda atlika vien mašīnu aizvest līdz finišam. Nebiju pilnībā apmierināts ar balansu savai mašīnai, tomēr tā nebija katastrofa, jo otrās vietas iegūšana nebija liela problēma.

Pēc sacīkšu norises inspekcijā atklājās, ka Hamiltona “Mercedes” mašīnai ir radušies bojājumi grīdai netālu no aizmugurējā kreisā riteņa. Pagaidām nav skaidrs, vai tie radušies, pārbraucot pāri kādai no atlūzām vai pārāk agresīvi traucoties pāri līkumu apmalēm. Komanda ir pārliecināta, ka tieši šeit meklējams iemesls, kādēļ Hamiltons šodien nespēja noturēt Botasa tempu.