“Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs ir pārliecināts, ka Valteri Botasa sniegums sezonas pirmajā posmā Austrālijā ir apliecinājums tam, ka viņš ir atguvis to formu, kāda bija vērojama junioru kategorijās, kur somu sportists guva teicamus panākumus.

Pēc ļoti neveiksmīgās 2018. gada sezonas, kad Botass tā arī neizcīnīja nevienu uzvaru, ziema tika izmantota, lai ‘uzlādētu baterijas’ un aizmirstu neveiksmes. Tas izdevās godam – Melburnā Valteri izcīnīja vienu no pēdējo gadu F1 pārliecinošākajām uzvarām.

2008. gadā saņēmu zvanu no jauna puiša, kurš vēlējās sarunāt tikšanos. Vīnē todien sniga, taču šis jauneklis no Somijas, tērpies džemperī bez jakas, vēlējās saņemt padomu. Vēlāk viņš dominēja Formula Renault Eurocup, sacenšoties ar Verņē, Rikjardo, Meri un bija vadībā gandrīz visu sezonu. Tas ir Valteri Botass, kuru redējām sestdien un svētdien,” atmiņās gremdējas “Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs.

Pagājušo gadu viņš noslēdza noguris, taču atgriezās tādā formā kā 2008. gadā. Protams, esmu ļoti priecīgs un viņš to ir pelnījis. Pērn sezonas otrajā pusē daudzi viņu norakstīja, kā braucēju, kurš nespēj paveikt savu darbu un nu izcīnīta vienam no pēdējo gadu dominējošākajām uzvarām. Tas tikai apliecina viņa potenciālu un to, cik daudz kas notiek cilvēka prātā.

Austrālijā Botass izcīnīja maksimālos pieejamos 26 punktus (25 par uzvaru, 1 par ātrāko apli). Toto Volfs norādīja, lai nedzenas pēc papildus punkta, riskējot zaudējot stabilos sacīkšu punktus.

Sacīkšu rītā runājām par stratēģiju. Es aizliedzu skriet pēc ātrākā apļa, ja esam pirmajā, otrajā vai trešajā pozīcijā. Viņi mani neklausīja. Visi! Visu izšķir braucēja saziņa ar inženieri. Man jāizanalizē visa komunikācija, lai saprastu, kādēļ tā notika. Beigās esmu laimīgs. Saņemt papildus punktu ir patīkami un aizraujoši. Šis ir lielisks papildinājums sacīkstēm.