Katrs braucējs, kurš startē Formula 1 čempionātā, to dara, lai sasniegtu uzvaras un titulus, nevis tādēļ, lai iegūtu jaunus draugus. Tomēr dažkārt draudzība starp sacīkšu braucējiem ir iespējama pat visaugstākajā līmenī. Starptautiskajā joku dienā atskatīsimies uz vienu no amizantākajiem komandas biedru pāri F1 vēsturē.

Airtons Senna un Gerhards Bergers bija vienas paaudzes braucēji, kuri savu piederību motorsporta elitei jau bija pierādījuši pirms abi 1990. gadā kļuva par komandas biedriem Rona Denisa vadītās “McLaren” komandas sastāvā. Pat allaž noslēpumaino un fokusēto Sennu bija iespējams ievilkt pamatīgā praktisko joku izstrādāšanā.

Viens no slavenākajiem notikumiem abu braucēju savstarpējās attiecībās notika Itālijā. Dodoties uz sacīkstēm Moncā ar helikopteru, Senna izrādīja savu jauno portfeli. Tas bija īpaši šūts viņa vajadzībām. Senna dižojās, ka oglekļa šķiedras materiāla izmantošana padarīja portfeli nesalaužamu. Bergeram otro reizi nebija jāsaka – austrietis uzreiz atvēra helikoptera durvis un izmeta porfeli ārā, taisnojoties, ka vēlējies pārbaudīt. Abi vēlāk atrada portfeli. Sennam bija taisnība – tas bija neskarts.

Bergers arī atminas notikumus pirms 1990. gada Austrālijas posma: “Pēc vakariņām sākām mest cilvēkus baseinā ar visām drēbēm. Tā kā pratu labi aizsargāties, izdevās izvairīties, taču daudzi cilvēki kļuva viscaur slapji. Senna aizskrēja, lai mēs viņu nenoķertu. Vēlāk iegāju viņa istabiņā, kur viņš man uzgāza virsū glāzi ar ūdeni. Man kā tirolietim tas nozīmēja, ka spēle ir sākusies. Ar dārza šļūtenes palīdzību mēs atradām veidu kā pagarināt ugunsdzēšamo aparātu un novietojām galu zem viņa numuriņa durvīm. Trijos naktī tika uzaicināti vairāki skatītāji un aparāts tika izpūsts viņa istabā. Viņš kā raķete izlēca pa logu ārā, bet istabiņa izskatījās tā, it kā tur būtu uzsprāgusi bumba. Apjukums pamodināja daudzus cilvēkus, kuri kliedza uz Sennu par radīto troksni. Viņš bija pamatīgi apkaunots.

Reiz Bergers piepildīja Sennas istabiņu ar dažādiem dzīvniekiem. Kad Senna bija atradis vainīgo, Bergers pārvaicāja, vai viņam izdevās atrast arī čūsku. Senna atlīdzināja Bergeram ar smirdīga franču siera ievietošanu Bergera istabiņas gaisa kondicioniera sistēmā.

Reiz Sennam izpalīdzēja tautietis Mauricio Gugelmins. Abi piepildīja Bergera kurpes ar skūšanās putām pirms saviesīgām vakariņām Japānā. Austrietim uz pasākumu nācās ierasties smokingā un sporta botās.

Jautrība abu braucēju vidū bija vērojama arī ārpus viesnīcām. Reiz Bergers nomainīja Sennas pases bildi ar pēc Rona Denisa vārdiem ‘ekvivalenta izmēra vīriešu ģenitāliju bildi’. Tā kā Senna bija slavens visā pasaulē, viņa pase tika pārbaudīta diezgan reti. Šis gan bija viens no tiem retajiem gadījumiem. Senna tika aizturēts lidostā uz veselu diennakti. Atbildi ilgi nebija jāgaida – Bergera kredītkartes tika salīmētas ar superlīmes palīdzību.

Kamēr citi joko tikai 1. aprīlī, Bergers un Senna katru dienu padarīja amizantu gan sev, gan apkārtējiem. Turklāt šī vēl ir tikai aisberga redzamā daļa…

Foto: McLaren