Lai gan Luiss Hamiltons jau gadiem dzenas pēc šķietami nepārspējamajiem Mihaela Šūmahera rekordiem trasē, pēc formulamoney.com rīcībā esošās informācijas 34 gadus vecais brits pārspējis septiņkārtējo pasaules čempionu karjeras laikā uz līgumiem nopelnītās summas apjomā.

Kopš ienākšanas F1 čempionātā Hamiltons algā un bonusos nopelnījis 489 miljonus USD, par 25 miljoniem apsteidzot Mihaelu Šūmaheru, kurš šai rādītājā bija galvgalī 20 gadus.

Savā karjeras pīķī Šūmahers pelnīja 38 miljonus USD, kamēr Hamiltona esošais kontrakts ar “Mercedes” vienību vērtējams 57 miljonu USD vērtībā. Jāpiebilst, ka Šūmaheram šogad palika jau 50 gadi, līdz ar to, ņemot vērā inflāciju, Šūmaheru joprojām varētu uzskatīt par līderi, tomēr Hamiltona ‘sulīgais’ līgums ir spēkā arī uz nākamo gadu.

“F1LV

Minētās summas attiecināmas tikai uz tiešo darba algu un bonusiem, neiekļaujot privātos sponsorus. Pēc Forbes datiem Hamiltons pērn nopelnīja 42 miljonus USD no “Mercedes” un vēl 9 miljonus kā “Sony”, “Monster Energy”, “Bombardier Inc”, “Puma”, “Tommy Hilfiger”, “Bose”, “L’Oreal” un “Mercedes-Benz” reklāmas seja.

Ņemot vērā Mihaela Šūmahera veselības stāvokli, pirms pāris gadiem tika publiskots arī viņa notariāli apstiprinātais testaments, kas paredzēja kopējo bagātību 900 miljonu USD vērtībā sadali vienādās daļās starp sievu un abiem bērniem.

10 visu laiku pelnošākie Formula 1 braucēji pēc formulamoney.com datiem

  1. Luiss Hamiltons – 489 miljoni USD
  2. Mihaels Šūmahers – 464 miljoni USD
  3. Fernando Alonso – 458 miljoni USD
  4. Sebastians Fetels – 358 miljoni USD
  5. Kimi Raikonens – 331 miljoni USD
  6. Džensons Batons – 147 miljoni USD
  7. Ralfs Šūmahers – 121 miljoni USD
  8. Žaks Vilnēvs – 115 miljoni USD
  9. Felipe Masa – 110 miljoni USD
  10. Rubenss Barikello – 110 miljoni USD