Jasmarīnas trasē aizvadīts FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas pirmais posms. Tajā ar mainīgām sekmēm piedalījās arī Latvijas sportisti Jānis Baumanis un Reinis Nitišs.

Jānis Baumanis sezonu iesāka ar diviem vājiem startiem, kas liedza atrādīt “STARD” komanda jaunā spēkrata pilno potenciālu. Pēc divām kārtām Jānis atradās astotajā pozīcijā, taču nakts laikā tika izjaukts sajūgs un atrasta problēma disku materiālā. Kad problēmas tika novērstas, Baumanis bija teju neapturams, izcīnot 3. un 4. vietu abās atlikušajās sesijās, kas ļāva pusfinālam kvalificēties pirmajā rindā.

Ne tik sekmīgi klājās “GRX Taneco” pārstāvim Reinim Nitišam. Pēc otrās vietas treniņos, viņa riepa izlaida gaisu pirmajā kvalifikācijā. Otrajā braucienā izdevās reabilitēties un sasniegt trešo vietu kopējā ieskaitē, taču sadursme ar Antonu Marklundu Q3 un Palu Traju Q4 lika palikt divas vietas aiz svītras iekļūšanai pusfinālā.

Pamatīga drāma risinājās vadošo braucēju cīņās. Pēc pirmās dienas par līderiem bija kļuvuši Timijs Hansens un Andreass Bakeruds. Abi satikās trasē trešajā kārtā. Timijs Hansens tikko bija izbraucis džokera apli un lielā ātrumā pa ārmalu devās pirmajā līkumā. Bakeruds nesabremzēja savu mašīnu pietiekami un lielā ātrumā taranēja Hansena “Peugeot”.

Timija Hansena mašīna bija neglābjami sadauzīta. Pat nestartējot Q4, viņam izdevās ieņemt devīto vietu kopējā ieskaitē, taču domas par pusfinālu šoreiz bija jāatliek.  Tiesneši nolēma Bakerudam piešķirt diskvalifikāciju no Q3 par šo manevru. Tas nozīmēja tikai vienu – Reinim Nitišam tomēr ir izdevies sasniegt pusfinālu.

Tajā jēkabpilieša cīņa noslēdzās jau pirmajā līkumā. Spraigā kontaktcīņa lika viņa “Hyundai i20” palekties gaisā pēc uzbraukšanas uz asās apmales. Nitiša mašīna uz brīdi atradās uz Antona Marklunda jumta pirms piezemēšanās un izstāšanās no tālākas cīņas.

Krietni labāks pusfināls padevās Jānim Baumanim. Viņš pirmo līkumu izbrauca kā līderis, tomēr pēc apšaubāmas līkuma noīsināšanas Niklasam Gronholmam uz džokera apļa rēķina izdevās finišēt pirmajam. Viņš kvalifikācijā bija ieņēmis otro vietu aiz cita jaunā talanta Kevina Hansena.

Finālā Baumanis startā palika aiz konkurentiem, taču pieveica Timo Šeideru pirms radio komunikāciju ķibeļu dēļ, tāpat kā Kristians Sabo, pēdējā aplī nogrieza pirmo līkumu. Finiša līniju Jānis šķērsoja ceturtais, taču saņēma sodu un atkāpās uz piekto pozīciju. Hansens un Gronholms sarīkoja pamatīgu šovu fināla skatītājiem. Finiša līniju pirmais šķērsoja Gronholms, taču tiesneši lēma, ka manevrs ar Hansena izstumšanu neatbilda noteikumiem. Sekoja trīs sekunžu sods, kas lika Gronholmam atkāpties uz otro vietu.

Lai gan posmā iegūta piektā vieta, Baumanis finišēja aiz Dorana un Sabo, kuri kvalifikācijā bija vairākas pozīcijas zemāk, līdz ar to kopvērtējumā Jānis ar 20 punktiem dala trešo vietu ar Timo Šeideru, kamēr Reinis Nitišs guva 5 punktus, kas viņu ierindo 13. vietā.

Nākamais posms pēc trim nedēļām risināsies Barselonas trasē, Katalonijā.