Publicēts oficiālais 2019. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta trešā posma World RX of Benelux dalībnieku sastāvs. Tajā atrodams arī 2016. gada pasaules čempiona Matiasa Ekstroma vārds.

Kopumā sacensībām jaunizveidotajā Spa rallijkrosa trasē pieteicies 21 dalībnieks. Jāņa Baumaņa pārstāvētās “STARD” komandas otro mašīnu pilotēs norvēģis Pals Trajs, bet “GRX Taneco” šim posmam nav pieteikusi Reini Nitišu. Komandas trešajā mašīnā sēdīsies soms Joni Vimans, kurš 2013. gadā kļuva par Global RallyCross Championship titula ieguvēju GRC Lites ieskaitē, bet gadu vēlāk arī prestižākajā Supercar klasē. Papildus 16 pamatsastāva braucējiem dalībnieku sastāvu papildinājuši divi vietējie braucēji Enzo Ide un Greguārs Demustjē, kā arī 72 gadus vecais Herve “Napiks” Lemonjē.

Lielāko ažiotāžu tomēr izraisījis Matiass Ekstroms, kurš jau pirms pāris dienām paziņoja par atgriešanos rallijkrosā uz vienu posmu. Ekstroms pārstāvēs “JC Raceteknik” komandu (to pašu, ko debitants Ide). Sacensībās zviedru braucējs startēs ar “Audi S1 quattro”, kas viņam pirms trim gadiem atnesa titulu.

Grafiks: FIA World Rallycross
“F1LV

Sacensības Spa trasē risināsies 11. un 12. maijā, bet vēl pirms tam braucēji dosies uz Barselonu, kur sezonas otrais posms gaidāms jau nākamsezon. Arī tajā pārsteigumu netrūks, jo sacensībām pieteikts seškārtējais olimpiskais čempions treka riteņbraukšanā Kriss Hojs.

Grafiks: FIA World Rallycross