Pēc autosporta portāla motorsport.com itāļu versijas mājaslapā publicētās informācijas krievu miljardieris Dmitrijs Mazepins ir gatavs iegādāties lielāko daļu “Williams” F1 komandas akciju.

Baltkrievijā dzimušais Mazepins ir kompānijas “Uralchem” īpašnieks un vadītājs. Viņa pirmie mēģinājumi iegādāties F1 komandu pērn nebija sekmīgi, jo “Force India” nonāca cita miljardiera Lorensa Strola konsorcija rokās. Arī tiesāšanās mēģinājumi no Mazepina puses nebija sekmīgi.

Līdzīgi kā Strolam arī Mazepinam viens no galvenajiem mērķiem F1 komandas iegādē būtu izdevības sniegšana dēlam. 20 gadus vecais Ņikita Mazepins pērn kļuva par GP3 vicečempionu, sezonas laikā izcīnot 3 uzvaras. Šogad talantīgais krievu autosportists pārcēlis uz Formula 2 čempionātu. Sezonas pirmajā posmā Bahreinā viņam punktus “ART” komandas sastāvā neizdevās gūt.

“F1LV

Klēras Viljamsas vadībā “Williams” komanda pēdējo gadu laikā strauji zaudējusi konkurētspēju un šogad ir pārliecinoši lēnākā F1 komanda un vienīgā, kas vēl nav guvusi punktus. Neraugoties uz katastrofāliem rezultātiem trasē, vienības finanšu rādītāji ir ļoti labi – pērn komanda strādājusi ar nepilnu 15 miljonu EUR peļņu, kas ir par 2.4 mijoniem vairāk kā gadu iepriekš. Šie rādītāji komplektā ar ‘ģimenes mantojuma’ radīto nostaļģisko elementu, varētu ievērojami apgrūtināt Mazepina ambīciju sasniegšanu.

Abas iesaistītās puses Ķīnas Grand Prix nedēļas nogalē aizvadīja kopīgu tikšanos, taču pārrunu rezultāti plašākai publikai netika izziņoti.