Foto: Snap Lap

1997. gada Formula 1 čempions Žaks Vilnēvs nekad nav bijis skops ar sava viedokļa paušanu. Šoreiz viņa uzmanību piesaistījis čempionāta rīkotāju mērķis samazināt komandu izmaksas.

Formula 1 jābūt pašai galējībai. Tādā veidā tā tika uzbūvēta, tomēr tā vairs nav. Tagad visa uzmanība ir taupīšanai. Dzinēju skaits ir ierobežots līdz trim sezonā, bet ja pārkāp robežu tevi soda. Tā vairs nav Formula 1,” komentē Vilnēvs.

Kas notiks, ja ieviesīsim, piemēram, budžeta griestus 100 miljonu USD apjomā? “Mercedes” iztērēs 100 miljonus, taču vidusslāņa komandas kā “Alfa Romeo” vai “Haas” un citas iztērēs tikai piektdaļu šīs summas, lai atrastos piektajā vai sestajā vietā. Manuprāt, tas vairs nav F1, bet gan vērša mēsli! Teikšu kā ir, mazās vienības vienkārši ieliks naudu sev kabatā.

“F1LV

Vilnēvs arī veltījis skarbus vārdus savai bijušajai komandai “Williams”, kuras rindās izcīnīja visas savas 11 Grand Prix uzvaras. “Tā vairāk nav sacīkšu komanda. Tas ir publisks uzņēmums, kura mērķis apmierināt menedžmenta vadītāju un direktoru. Komandas peļņa pērn bija 16 miljoni USD. Tai klājās labi. Ja kompānijai bija tāda peļņa, tad netika pietiekami daudz ieguldīts sacīkšu komandā. Prezidents nevēlās izcīnīt F1 uzvaras, bet gan iegūt pēc iespējas vairāk naudu akcionāriem. Tas ir vienīgais, kam ir nozīme.”