Azerbaidžānas GP pirmā treniņu sesija tika atcelta, jo jau desmitajā minūtē Džordža Rasela “Williams” formula aizķēra trasē esošo kanalizācijas lūku.

Rasels lūku aizķēra pēc izejas no 2.līkuma, formula tika pamesta gaisā un trasē izmestas atlūzas no formulas grīdas un aizmugurējā difuzora.

“Es vienkārši izvēlējos normālo trajektoriju pēc līkuma, kad ar visu ķermeni sajutu spēcīgu triecienu,” stāstīja Rasels.

“F1LV

Ņemot vērā, ka trasē ir ap 300 kanalizāciju līkus, kas jāpārbauda, īsi pēc incidenta treniņu sesija tika pārtraukta, bet komandu vadītāji jau izteikuši savu sašutumu par šo situāciju, jo organizatoriem jāuzņemas atbildība par trases gatavību.

Ar to problēmas bojātai “Wiilliams” formulai nebaidzās – atgriežoties boksos transportieris aizķēra tiltu, sabojāja ceļmkrāna hidraulikas šļūteni, kas izlēja eļļu uz Rasela novietotās formulas.

Līdz treniņa apturēšanas brīdim visas komandas, izņemot “Mercedes” bija veikušas vismaz vienu iznstalācijas apli, bet abi “Ferrari” piloti jau uzrādījuši pa vienam lidojošajam aplim. Ātrāko apļa laiku uzrādīja Šarls Leklērs ar vidējā sastāva riepām 1m47.597s. TV atkārtojumi liecina, ka tieši Leklēra formula sākotnēji izkustināja un nedaudz pacēla neveiksmīgo kanalizācijas lūku.