Slapjos, vēsos un lietainos apstākļos Hokenheimas trasē dota zaļā gaisma 2019. gada Vācijas salonautomobiļu čempionāta DTM sezonai. Par pirmā brauciena uzvarētāju kļuva divkārtējais čempions Marko Vitmans, bet otrajā braucienā satriecošu varoņdarbu paveica Renē Rasts.

Žūstošā trasē pole position izcīnīja Marko Vitmans. Viņam blakus pirmā brauciena startā stājās Maiks Rokenfellers, taču startā to zaudēja Robinam Frinsam. Renē Rasts un Timo Gloks piedzīvoja kontaktu, liekot Gloka mašīnai sagriezties par 360 grādiem un zaudēt vairākas pozīcijas. Nākamo apļu laikā gan Rasts, gan Gloks demonstrēja lielisku sniegumu, cenšoties sasmelt izlieto.

Rasts bija nonācis otrajā pozīcijā, kad viņu pievīla “Audi” mašīna un vācietim nācās palikt malā. Viņš gan nebija vienīgais, kuram neizdevās sasniegt finišu, jo boksos cīņa beidzās “Aston Martin” braucējiem Ferdinandam Habsburgam un Polam di Restam. Vēls pitstops neradīja Vitmanam problēmas. Viņš izcīnīja uzvaru. Uz goda pjedestāla kāpa arī “Audi” braucēji Rokenfellers un Frinss. Timo Glokam izdevās aizcīnīties līdz pat 4. vietai.

Austrietis Filips Engs mašīnas problēmu dēļ sacīkstes sāka no pēdējās pozīcijas un punktus neguva, tomēr otrajam braucienam tika izcīnīta pole position. Vitmans, Frinss un Millers kļuva par tuvākajiem sekotājiem. Renē Rasta problēmas turpinājās – 16. starta pozīcija.

Millers startā pakāpās uz otro vietu aiz Enga. Pols di Resta kā pirmais veica savu obligāto pitstopu 7. aplī. Mirkli vēlāk no trases izslīdēja Loīks Duvāls. Trasē devās drošības mašīna. Renē Rasts nolēma to izmantot, lai tiktu pie jaunām riepām, lai gan šādas rīcības rezultātā bija skaidrs, ka viņam nāksies veikt vēl vienu pitstopu.

Rasta stratēģija atmaksājās. Pitstops lika atkāpties no 12. uz 15. vietu, bet restartā viņš pašāvās garām konkurentiem vienam pēc otra, piecu apļu laikā nonākot sacensību vadībā. Pirmā brauciena uzvarētājs Vitmans saslīdēja pēc Fitipaldi ‘palīdzības’ un izkrita no cīņas par augstām pozīcijām.

Pēc pitstopa Rasts nonāca 2. vietā aiz di Restas. Skotu braucējam bija 13 sekunžu handikaps, taču pietiekami nolietotas riepas. “Aston Martin” pieņēma lēmumu veikt otru pitstopu. Di Resta nonāca aiz labāko desmitnieka, bet spēja līdz finišam pacelties līdz septītajai vietai. Rastu vairs neviens nespēja apdraudēt un viņš izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Filipa Enga temps kritās un viņš zaudēja pozīciju Niko Milleram un Robinam Frinsam, kurš pēdējos apļos noķēra šveicieti, bet nespēja tikt garām.

Čempionāta kopvērtējums pēc 1. posma: Vitmans 34, Frinss 31, Rasts 25, Millers 22, Rokenfellers 20, Gloks 20.

Nākamais posms pēc divām nedēļām risināsies Zolderas trasē, Beļģijā. Tāpat kā šonedēļ, arī DTM otrā posma nedēļas nogalē risināsies arī Formula W Series sacensības, kur pirmajā posmā uzvarēja Džeimija Čadvika.

DTM Hokenheimas 1. brauciens

DTM Hokenheimas 2. brauciens