“Mercedes” komandas rezerves braucējs Estebans Okons brīdinājis, ka pozitīvā attieksme komandas iekšienē neapturēs gaidāmo karu, kas trasē drīzumā varētu izvērsties starp abiem tās braucējiem Luisu Hamiltonu un Valteri Botasu.

Neraugoties uz ekspertu prognozēm, “Mercedes” komanda šīs sezonas sākumā nav palikusi “Ferrari” ēnā, gluži pretēji, izcīnītas četras dubultuzvaras. Divās no tām ātrāks bija Botass, bet divās – Hamiltons. Abi braucēji aizvadīja ļoti aizraujošu, bet tīru cīņu Azerbaidžānas GP startā, vairāku līkumu garumā braucot blakus viens otram.

Pērn Botass tā arī palika bez uzvarām. Viņa vājā forma signalizēja uz potenciālo braucēju maiņu 2020. gadā, turklāt Estebans Okons, kurš dodas uz visiem posmiem un savām acīm lieliski redz “Mercedes” ‘virtuvi’, ir pirmais kandidāts rindā uz Botasa vietu, taču somu sportista lieliskais sniegums liek apšaubīt Okona izredzes nākamgad atgriezties F1 kā pamatsastāva braucējam.

“F1LV

Šobrīd pie mums valda ļoti, ļoti laba atmosfēra. Protams, ka atrašanās šādā komandā, kas katru gadu labo rekordus, pamatīgi motivē visus. Komandas iekšienē viss ir lieliski,” iesāk Okons, tomēr brīdina, ka situācija varētu izvērsties līdzīga kā Hamiltonam ar savu iepriekšējo komandas biedru Niko Rosbergu.

Esmu drošs, ka Luiss nevēlēsies palikt aiz Valteri. Tikmēr Valteri joprojām vēlēsies pieveikt Luisu un otrādāk. Domāju, ka līdz sezonas beigām abu starpā redzēsim karu.”

Ātrākais aplis Austrālijā ļauj Botasam ar viena punkta pārsvaru atrasties čempionāta kopvērtējuma vadībā, kamēr trešajā vietā esošais “Ferrari” braucējs Sebastians Fetels no somu sportista atpaliek jau 35 punktus.