Viens no visu laiku izcilākajiem autosportistiem un spožākajiem personāžiem F1 pasaulē pat pēc savas karjeras beigām Nikijs Lauda devies mūžībā pēc ilgākas cīņas ar veselības problēmām.

Pērn Laudam tika veikta plaušu transplantācijas operācija, kā rezultātā trīskārtējam F1 čempionam nācās pavadīt divus mēnešus slimnīcā. Šī gada sākumā Lauda atgriezās slimnīcā gripas dēļ. Austriešu prese ziņo, ka pēdējās dienās Nikijam bija problēmas ar nierēm.

Nikijs Lauda trīs reizes kļuva par Formula 1 čempionu, 1975. gadā, palīdzot “Ferrari” pārtraukt dekādi ieilgušo sauso sēriju, 1977. gadā jau nākamajā sezonā pēc savas šaušalīgās avārijas, kuru rezultātā Lauda guva pamatīgus apdegumus un ilgāku laiku atradās kritiskā stāvoklī, bet trešo titulu austrietis guva kopā ar “McLaren” 1984. gadā pēc savas atgriešanās čempionātā.

Vēlāk Lauda nodibināja pats savu aviolīniju “Lauda Air”, kā arī darbojās par ekspertu “RTL” kanāla Formula 1 translācijās, vadīja “Jaguar” vienību un beidzamos gados kļuva par “Mercedes” komandas padomnieku un akcionāru. Nikija Laudas dzīvesstāsts plašākai publikai tika demonstrēts Rona Hovarda režisētajā 2013. gada filmā “Rush”.

Andreass Nikolauss Lauda (1949-2019), Foto: Aldis Putniņš