DĀR GP varētu atgriezties Formula 1 kalendārā, jo “Liberty Media” meklē iespējas atkal iekarot Āfrikas kontinentu. Tikmēr Rio tiks būvēta jauna sacīkšu trase un tā varētu pārņemt Brazīlijas GP rīkošanu pēc Interlagosas.

Kjalami trase tiek modernizēta

DĀR GP pēdējo reizi Formula 1 kalendārā bija 1993.gadā, kad Kjalami trasē risinājās pēdējā no 20 sacīkstēm, kas tur notikušas. Šobrīd trase pieder kompānijai, kas pārstāv “Porsche” DĀR un īpašnieki ir gatavi ieguldīt, lai atvestu uz trasi Formula 1 čempionātu. Šobrīd trasei ir FIA Grade 2 sertifikāts, kas neļauj rīkot F1 sacensības, jo jāuzlabo drošības barjeras (Tecpro), kā arī jāmodernizē infrastruktūra. Trases uzlabošanas darbi jau rit un plāns ir iespēju robežās saglabāt iepriekšējo trases konfigurāciju.

Turklāt valstī nupat notikušas valdības vēlēšanas, kas pavērtu iespēju meklēt finansu atbalstu, jo bez tā noorganizēt Formula 1 posmu ir gandrīz neiespējami.

Rio grib atņemt Interlagosai F1

Riodežaneiro pilsēta Brazīlijā ir sākusi darbu pie sacīkšu trases projektēšanas un plānošas. Rio plānos ietilpst pārņemt F1 posma rīkošanas stafeti Brazīlijā pēc esošā Interlagosas trases līguma beigām. Jāpiebilst, ka arī Sanpaulu pilsētas valde ir nobalsojusi par finansiālu atbalstu Interlagosas posmam, kas palielina iespējas, ka Grand Prix nemainīs savu mājvietu arī pēc 2020.gada.

Riodežaneiro iepriekš F1 sacīkstes risinājās Žaparegvas trasē, kura gan pirms 2016.gada Rio Olimpiskajām spēlēm tika demontēta un tās vietā tapa Olimpiskais parks.

Jauno trasi “Rio MotorPark” ir projektējis Hermans Tilke un tā ieplānota bijušajā militārajā zonā, kas iepriekš bija lieguma zona būvniecībai.