Formula E pirmās sezonas čempions un kādreizējais Formula 1 braucējs Nelsons Pikē Jr. nolēmis spert soli pilnīgi citā lauciņā un jau šosezon startēs rallijkrosā.

Pikē jaunākais šī gada martā šķīrās no “Jaguar” Formula E komandas, kā arī paralēli startē Brazīlijas salonautomobiļu čempionātā, taču jau jūnija beigās būs redzams Maksa Puhera jaunizveidotajā Titans RX čempionātā.

Tā gan Pikē nebūs debija rallijkrosā, jo no 2013. līdz 2016. gadam brazīlietis startēja Amerikā notiekošajā Global Rallycross Championship, kur 8 reizes kāpa uz goda pjedestāla, tostarp izcīnot vienu uzvaru.

Titans RX čempionātu izveidojis austrietis Makss Puhers, kurš plašākai publikai pazīstams kā “MJP Racing Austria” komandas īpašnieks. Visa dalībnieki sacentīsies ar “Pantera RX6” automašīnām 6 nedēļu nogalēs aizvadot kopumā 11 posmus. Kalendārā iekļautas arī pasaules čempionātā pabijušās trases Lidenhilā, Montalegrē un Esteringā. Paredzams, ka posmu Portugālē Pikē gan nāksies izlaist.

Šobrīd dalību čempionātā ir apstiprinājuši 14 braucēji. Viņu vidū ir brāļi Hanseni, rallija zvaigznes Heidens Padons un Kregs Brīns, kā arī F1 pieredzi guvušie Alekss Vurcs un Stefans Saracins, BTCC čempions Endrjū Džordans un bijušais World RX braucējs Topi Heikinens.

Plašākai publikai Nelsons Pikē Jr. pazīstams kā trīskārtējā F1 čempiona Nelsona Pikē Sr. dēls un braucējs, kura 2008. gada Singapūras GP darbību rezultātā aizsākās bēdīgi slavenā ‘krašgeita’.