Indianapolisas 500 jūdžu brauciena organizētāji publicējuši sarakstu ar ienākumu sadalījumu leģendāro sacīkšu dalībniekiem. 33 Indy 500 dalībnieki savā starpā sadalīja mazliet vairāk kā 13 miljonus USD. Lielāko daļu – vairāk kā 2.6 miljonus no tiem – saņēma uzvarētājs Saimons Padženo.

Viņš kļuva par pirmo braucēju kopš Elio Kastronevesa 2009. gadā, kurš uzvaru izcīnījis no pole position. Kastronevess togad saņēma 3 miljonus un 48 tūkstošus USD, kas joprojām ir nepārspēts rekords. Padženo iegūtie 2.6 miljoni ierindo viņu ceturtajā vietā arī aiz 2008. un 2010. gada uzvarētājiem Skota Diksona un Dario Frankiti.

Pēdējos apļos par uzvaru aktīvi cīnījās arī Aleksandrs Rosi. Starpība starp triumfu un piekāpšanos bija sāpīga ne vien emocionāli, bet arī finansiāli, jo par finišu otrajā vietā Rosi nopelnīja 759 tūkstošus USD jeb mazāk kā 30 % no Padženo laimestiem, kamēr trešajā vietā finišējušais Sato saņēma 540 tūkstošus.

“F1LV

Balvu fonds tiek sadalīts ne tikai pēc izcīnītās vietas finišā, bet arī vairākiem citiem kritērijiem. Tā, piemēram, Koltons Herta saņēma bonusus kā sacensību debitants un viens no ātrākajiem braucējiem kvalifikācijā, tādēļ kopumā nopelnīja 351 tūkstoti USD, lai gan izstājās jau pēc trim apļiem, kamēr ‘nabadzīgākie’ braucēji tika pie 200 tūkstošiem. Starp citu, Hertas atlīdzība bija par vairāk kā 130 tūkstošiem USD lielāka kā Konora Deilija, kurš finišēja 10. vietā.

2019. gada Indianapolisas 500 jūdžu brauciena rezultāti un ienākumu sadalījums

Grafiks: IndyCar