“Ferrari” komanda ir informējusi Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA), ka tā iesniegs apelāciju pret Sebastianam Fetelam piešķirto 5 sekunžu sodu Kanādas GP laikā.

Pēc oficiālajiem noteikumiem komandai ir 96 stundas (4 diennaktis) laika pēc sacensību finiša, lai iesniegtu apelāciju, kas tiks izskatīta FIA starptautiskajā apelācijas tiesā, tomēr pat pēc apelācijas iesniegšanas tiesa var pieņemt lēmumu nemaz neizskatīt šo situāciju.

Formula 1 sportiskajos noteikumos minēts, ka sacīkšu laikā piešķirtie laika sodi nevar tikt apstrīdēti, tomēr jāņem vērā, ka tiesnešu lēmums tika pieņemts neuzklausot iesaistīto braucēju situācijas redzējumu.

“F1LV

Pēc goda pjedestāla ceremonijas savās pārdomās dalījās Džensons Batons, kurš 2011. gadā uzvarēja Kanādas GP pēc Fetela kļūdas pēdējā aplī. “Tas ir skumji. Esmu vīlies par to, ka kārtīgu cīņu trasē starp diviem vairākkārtējiem pasaules čempioniem tiesneši vienkārši mums atņēma. Manā skatījumā tur nebija nekāds sacīkšu incidents. Jā, Sebs pieļāva kļūdu, taču jāsaprot, ka viņš brauca ar 160 km/h. Nav iespējams uzreiz apstāties un izvairīties no atgriešanās trasē. Viņš izbrauca ārā un atgriezās. Neuzskatu, ka par to būtu jāsoda, tomēr tādi ir noteikumi un tiesneši lēma citādāk.

Batons nebija vienīgais sacīkšu braucējs, kurš pēc posma beigām nostājās Fetela pusē. Piedāvājam ieskatu citu sportistu komentāros sociālajos tīklos pēc notikušā.

Mario Andretti: “Manuprāt, tiesnešu darbs ir sodīt apzināti bīstamus manevrus, nevis nejaušas kļūdas, kas radušās cīņas rezultātā. Notikumi Kanādas posma laikā šim sporta veidam ir nepieņemami.

Deimons Hils: “Uzskatu, ka viņš varēja atstāt vairāk vietas, taču mēs zaudējām satriecošu cīņu pēdējos apļos. Apstākļi bija pietiekami, lai turpinātu cīņu. Atceraties Dižonu! Mana sieva teica, ka tās taču ir sasodītās sacīkstes. Vēlāk mums bija saruna par lamāšanos mājās.” Jāpiemin, ka 1979. gadā Dižonā notika viena no visu laiku aizraujošākajām cīņām F1 vēsturē, kurā Renē Arnū un Žils Vilnēvs vairākkārt apmainījās pozīcijām, nebaidoties grūst konkurentu ārpus trases robežām.

Naidžels Mansels: “Ļoti apkaunojoši. Nekāda prieka skatīties sacīkstes. Divu čempionu satriecošā braukšana beidzas ar nepareiziem rezultātiem.

Aleksandrs Vurcs: “Mans redzējums Fetela manevram: viņš ieskatījās spoguļos tikai tad, kad bija beidzis novaldīt mašīnu. Mašīnas aizslīdēšana tik tālu ir vienkārši fizika. Luisam nepalika vietas, taču tā ir daļa no sacīkstēm ielu trasēs. Kas notika ar saukli ‘ļausim sacensties’? Vai tas bija bīstami? Jā! Sods? Nedomāju gan.

Marks Vēbers: “Kāds no šiem tiesnešiem vispār ir braucis F1 galvgalī? Sacīkstes neskatījos, bet ‘incidentu’ redzēju. Murgains sods.

Giedo van der Garde: “Ja es būtu Fetels, nemaz nedotos uz pjedestāla ceremoniju. Godīgi.

Džeisons Plato: “Briesmīgs, vienkārši briesmīgs lēmums no F1 tiesnešiem, taču man ļoti patika kā Sebs samainīja plāksnītes pēc finiša.