Angļu valodā vārds ‘hell’ apzīmē elli. Laikam jau nebūs sakritība, ka FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 66. posms, kas vienlaikus ir šīs sezonas 6. posms, notiek mazā miestiņā Norvēģijā ar nosaukumu Hell. Latviski gan šo vietu sauksim par Hellu, nevis elli, jo rallijkrosa trase tajā ir paradīze autosporta līdzjutējiem.

Pati trase ir samērā ātra ar lēzeniem pagriezieniem, nodrošinot aizraujošas cīņas visa apļa garumā, kamēr džokera sekcija izvietota pirmā pagrieziena ārmalā, tādēļ braucējiem jau pēc starta jābūt spējīgiem uzreiz pieņemt lēmumu, vai palikt pamattrasē, vai doties džokerī, kā arī jārēķinās, ka apkārt braucošās mašīnas ar lielāku ātrumu var izvēlēties garāko ceļu.

Grafiks: FIA World Rallycross

Ātrās trasēs parasti izpaužas “Peugeot” braucēju Timija un Kevina Hansenu pārākums, tomēr rallijkrosā negaidīti notikumi var visai viegli sajaukt visu kājām gaisā, turklāt šis ir Andreasa Bakeruda mājas posms un viņa plašo fanu pulku var sajust jebkurā trasē. Mājās tas būs vēl skaļāks kā jebkad. 2016. gadā tas Bakerudam palīdzēja dominēt visās 4 kvalifikācijas kārtās, pusfinālā un finālā.

Pati “RX Cartel” komanda ar katru posmu izskatās arvien spēcīgāka un regulāri meklējama rezultātu tabulas galvgalī vismaz kvalifikācijās. Liama Dorana agresīvais braukšanas stils pagaidām nav nesis tik daudz rezultātu, tomēr britu sportists jau agrāk pierādījis, ka labās dienās var pārsteigt rallijkrosa pasauli. Konkurence šoreiz būs īpaši aizraujoša, jo ierindā atgriezies “GRX Taneco” braucējs Niklass Gronholms, kurš līdz apendicīta operācijai izskatījās pēc nopietna pretendenta uz titulu.

Izmaiņas skārušas arī “GCK” komandu, ko šonedēļ papildinājusi piektā mašīna. “GCK Academy” papildinājusies ar “ES Motorsport” izbrāķēto lietuvieti Roku Baciušku, kurš centīsies, pirmkārt, sastādīt konkurenci RX2 ‘absolventiem’ Sirilam Raimondam un Gijomam de Ridēram.

Nav šaubu, ka uz augstu rezultātu arī šajā nedēļas nogalē pretendēs Jānis Baumanis. Lai gan starts Silverstounā neizdevās kā iecerēts, ar savu stabilitāti sezonas pirmajos posmos Jānis ir apliecinājis, ka ar nelielu šķipsniņu veiksmes karjeras pirmais Top 3 finišs ir ļoti iespējams. Komandas biedri ar savu sniegumu pagaidām nav devuši nopietnu pienesumu, tādēļ Baumanim jādomā ne tikai par rezultātu trasē, bet arī pēc iespējas precīzāku informācijas sniegšanu inženieriem, kas ir lielisks veids, kā attīstīties kā braucējam.

Tāpat kā Anglijā uz starta stāsies arī Eiropas čempionāta Supercars spēkrati un RX2 klases pārstāvji, starp kuriem arī zem Latvijas karoga startējošais Vasīlijs Grjazins. Sezonas pirmajos posmos viņš sevi apliecinājis kā stabilu finālistu, tomēr līdz uzvarai vēl nav izdevies aizsniegties. Varbūt šoreiz?

Nedēļas nogalē Hellā gaisa temperatūra turēsies 20-25 grādu robežās, bet lietus sagaidāms tikai pirmdien. Ja makoņi tomēr būs nepacietīgi, svētdien braucējiem var nākties cīnīties nevis par ātrākā braucēja godu, bet par to, kurš visveiksmīgāk pielāgojas izmaiņām.

Sacensību izšķirošos notikumus arī šogad varēs vērot Latvijas Televīzijas kanāla LTV7 un platformā REPLAY.lv, kamēr kvalifikācijas braucieni būs vērojami čempionāta Facebook lapā un Youtube kanālā.

SACENSĪBU PROGRAMMA (PĒC LATVIJAS LAIKA):

SESTDIENA, 15. JŪNIJS

10:00 Treniņbraucieni
12:20 1. kvalifikācija RX2, Euro RX, World RX
15:30 2. kvalifikācija RX2, Euro RX, World RX

SVĒTDIENA, 16. JŪNIJS

09:15 Iesildīšanās braucieni
10:00 3. kvalifikācija RX2, Euro RX, World RX
12:00 4. kvalifikācija RX2, World RX
14:30 Pusfināli RX2, Euro RX, fināls RX2
15:00 Tiešraides translācija LTV7 un REPLAY.lv
16:00 Pusfināli World RX, Fināls Euro RX, World RX

NrSacīkstesTraseDatums
1Abū Dabī RXJasmarīna5. - 6. aprīlis
2Katalonijas RXBarselona27. - 28. aprīlis
3Beneluksa RXSpa11. - 12. maijs
4Lielbritānijas RXSilverstona25. - 26. maijs
5Norvēģijas RXHella15. - 16. jūnijs
6Zviedrijas RXHoljesa6. - 7. jūlijs
7Kanādas RXTruā-Rivjēra3. - 4. augusts
8Francijas RXLoīka31. augusts - 1. septembris
9Latvijas RXBiķernieki14. - 15. septembris
10Dienvidāfrikas RXKillarneja9. - 10. novembris