Pieckārtējais pasaules čempions un šīs sezonas kopvērtējuma līderis Luiss Hamiltons Austrijas GP izcīņā startēs tikai no ceturtās pozīcijas pēc tiesnešu piešķirtā soda.

Hamiltons kvalifikācijā izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vienīgi Šarlam Leklerkam, taču vēl pirms kvalifikācijas beigām nonāca tiesnešu redzeslokā par manevru pirmajā sesijā, kur britu sportista “Mercedes” formula atradās līkuma iekšmalā, iztraucējot “Alfa Romeo” braucēja Kimi Raikonena lidojošo apli. Somu veterāns gan prata iekļūt otrajā kārtā un vēlāk izcīnīt septīto vietu.

Pēc piešķirtā soda Hamiltonam sacīkstes būtu jāuzsāk no piektās pozīcijas, tomēr pateicoties Kevina Magnusena sodam par ātrumkārbas nomaiņu, britu autosportists startēs ceturtajā starta vietā, aiz Leklerka, Verstapena, Botasa, kamēr viens no viņa galvenajiem konkurentiem Sebastians Fetels ieņems tikai devīto starta pozīciju.

“F1LV

Hamiltons nav vienīgais braucējs, kurš saņēmis sodu pēc kvalifikācijas, jo “Williams” pārstāvis Džordžs Rasels par Daņila Kvjata bloķēšanu arī ticis pie trīs starta vietu soda. Viņu gan tas neietekmēs tik ļoti, jo kvalifikācijā Rasels palika priekšpēdējā vietā, pārspējot vienīgi komandas biedru Kubicu.