Neticamu uzvaru pēc ļoti vāja starta un episkas pēdējo apļu cīņas savas komandas mājas posmā izcīnīja Makss Verstapens, nodrošinot “Red Bull” pirmo uzvaru kopš sadarbības uzsākšanas ar “Honda”.

Sacīkšu startā Šarls Leklerks pārliecinoši nosargāja savu pirmo pozīciju. Tikmēr katastrofāls starts padevās viņam blakus esošajam Maksam Verstapenam, kurš atkrita līdz septītajai pozīcijai. Valteri Botass pakāpās uz otro vietu, bet negaidīti uz mirkli trešajā vietā nonāca Lando Noriss no “McLaren”. Britu debitantu gan jau pirmajā aplī apdzina viņa tautietis Luiss Hamiltons, kā arī veterāns Kimi Raikonens. Pirmo apli braucēji noslēdza šādā secībā: Leklerks, Botass, Hamiltons, Raikonens, Noriss, Fetels, Verstapens, Gazlī.

Fetels un Verstapens uzsāka cīņu, lai atgūtu zaudēto. Ceturtajā aplī Fetels tika garām Norisam, trīs apļus vēlāk to pašu paveica arī Verstapens. Kad abi bija tikuši garām arī Raikonenam, pieredzes bagātākais braucējs uzsāka cīņu ar 19 gadus veco Norisu. Šoreiz virsroku ņēma “McLaren” zvaigzne.

“F1LV

Valteri Botass kā pirmais no līderiem devās boksos, bet aizmugurē braucošais Fetels laicīgi noreaģēja un devās viņam līdzi. Šī stratēģija gan neatmaksājās, jo “Ferrari” mehāniķi darbam vēl nebija gatavi un aizkavēja Sebu boksos par vairākām sekundēm. Luiss Hamiltons un Makss Verstapens palika trasē vairākus apļus ilgāk. Pēc vairākām uzbraukšanām uz apmalēm Hamiltona mašīnai bija jāmaina priekšējais antispārns un britu sportists nonāca piektajā vietā, kamēr Verstapens pazaudēja pozīciju Fetelam.

Ar svaigākām riepām Verstapens visai ātri noķēra Fetelu, taču apdzīt četrkārtējo pasaules čempionu nebija viegls uzdevums. 20 apļus pirms finiša “Red Bull” braucējam komandas mājas posmā izdevās nonākt labāko trijniekā. Līdz ko Fetels zaudēja pozīciju, “Ferrari” iesauca savu ilggadējo līderi boksos. Fetels atgriezās trasē ar mīkstā sastāva riepām piektais astoņas sekundes aiz Hamiltona.

Verstapens noķēra Botasu, taču komandas radio sūdzējās par jaudas zudumiem. Pēc komandas norādījumu veiktajām korekcijām, “Red Bull” mašīnai parādījās ‘otrā elpa’ – Verstapens apsteidza Botasu un pakāpās uz otro vietu, sākot dzīšanos pakaļ sacensību līderim Šarlam Leklerkam. Pēdējos apļos satriecošā un ciešā cīņā Verstapens tika garām Leklerkam un izcīnīja uzvaru Austrijā otro gadu pēc kārtas. Tikmēr otra “Ferrari” mašīna, ko vadīja Fetels, priekšpēdējā aplī apsteidza Luisa Hamiltona vadīto “Mercedes”.

“McLaren” braucēji Noriss un Saincs finišēja sestajā un astotajā vietā. Viņiem pa vidu palika Gazlī, bet “Alfa Romeo” noslēdza vadošo desmitnieku – Raikonens finišēja devītais, bet Džiovinaci guva savu karjeras pirmo punktu. Kevins Magnusens saņēma sodu par starta pozīcijas neievērošanu (mašīna bija pāri baltajai līnijai) un “Haas” braucējs palika priekšpēdējā vietā. Visi 20 braucēji sasniedza finišu.

Austrijas GP rezultāti

V.BraucējsKomandaDzinējsRezultātsPunkti
1Makss VerstapensRed BullHonda71 aplis26
2Šarls LeklerksFerrariFerrari2.72418
3Valteri BotassMercedesMercedes18.96015
4Sebastians FetelsFerrariFerrari19.61012
5Luiss HamiltonsMercedesMercedes22.80510
6Lando NorissMcLarenRenault1 aplis8
7Pjērs GazlīRed BullHonda1 aplis6
8Karloss SaincsMcLarenRenault1 aplis4
9Kimi RaikonensAlfa RomeoFerrari1 aplis2
10Antonio DžiovinaciAlfa RomeoFerrari1 aplis1
11Serhio PeressRacing PointMercedes1 aplis
12Daniels RikjardoRenaultRenault1 aplis
13Niko HulkenbergsRenaultRenault1 aplis
14Lenss StrolsRacing PointMercedes1 aplis
15Aleksandrs AlbonsToro RossoHonda1 aplis
16Romēns GrožānsHaasFerrari1 aplis
17Daņila KvjatsToro RossoHonda1 aplis
18Džordžs RaselsWilliamsMercedes2 apļi
19Kevins MagnusensHaasFerrari2 apļi
20Roberts KubicaWilliamsMercedes3 apļi