Talantīgajam Robertam Vītolam vecuma dēļ uz RallyX Nordic Latvijas posma goda pjedestāla tika pasniegts bezalkoholiskais šampanietis. Šādos brīžos ir skaidrs, ka autosporta aprindās strauji sāk ielausties jauns un ļoti ātrs braucējs. Roberts nelika vilties saviem faniem un RX Academy ieskaitē Biķernieku trasē izcīnīja otro vietu.

Zināju, ka ir ātrums. Pēc vakardienas notikumiem šorīt pārdomāju, ko darīt citādāk. Vakardien no ātrākā sportista atpaliku diezgan daudz – par aptuveni pussekundi aplī. No rīta vēlreiz izstaigāju trasi, treniņos pamainīju trajektoriju tajās vietās, kur tas šķita nepieciešams. Jau tad izdevās ‘nomest’ 6 desmitdaļas, par ko man bija liels prieks. Atlikušajās kvalifikācijās centos uzlabot savu ātrumu un nomest liekās desmitdaļas,” pēc sacensībām stāsta Roberts Vītols.

Pusfinālu nobraucu ļoti labi un stabili. Pašam patika. Finālā neliels mīnuss bija tas, ka biju piedalījies otrajā pusfinālā, kā rezultātā bija mazāks laiks starp braucieniem. Šai trasē riepas ļoti sakarst, atstājot pēdas uz rezultātu. Pirmie trīs apļi bija labi, varēju turēt līdzi sacensību līderim (Rasmusam Tuominenam), bet ceturtajā un piektajā aplī riepas bija uzkarsušas un cīņa bija galā. Kopumā esmu priecīgs par to, ko esmu iemācījies šajā nedēļas nogalē un man bija liels gods un prieks strādāt ar tādu komandu un treneriem, braukt ar tik godīgiem un draudzīgiem braucējiem. Pirms pusfināla, kāpjot mašīnā, bija žēl, ka atlikuši vairs tikai desmit apļi. Liels prieks bija sacensties!

Vaicāts par startu mājās tik liela pūļa priekšā, Vītols norāda, ka, esot trasē, daudz laika skatīties uz publiku neesot bijis. “Paldies visiem, kas atnāca un gavilēja! Liels paldies manai ģimenei par to, ka viņi izdarīja visu, lai es te būtu.

Jāpiebilst, ka RX Academy ir lieliska mēraukla katra sportista prasmēm, jo uz tehnikas rēķina pārsvaru nav iespējams iegūt. “Regulējumi ir pilnībā identiski visām mašīnām. Ja kaut ko dara, tad dara visām. Tas attiecas arī uz spiedieniem. Riepas arī visiem liek vienādas,” piebilst Vītols.

Vītols uz pjedestāla, Foto: Edgars Beļakovs / F1LV

Katram braucējam gan ir iespēja analizēt tieši savu braukšanu. “Vakar vakarā ļoti daudz skatījos on-board video klipus. Izpētīju, kur es kļūdos. Mēģināju no rīta izlabot kļūdas, kas pa pusei arī izdevās, bet joprojām jūt, ka ir dažas vietiņas, kur nākamreiz brauktu citādāk, bet pēc vakardienas sapratu, ka ar šo mašīnu jābrauc daudz savādāk nekā esmu pieradis kopš 5 gadu vecuma. Man bija diezgan grūti pārslēgties no tā, kas vienmēr ir darīts un nu rīkoties pretēji. Tas bija liels izaicinājums. Pirms pusfināla un fināla aprunājos ar treneriem, kuri deva vērtīgus padomus. Centos tos izmantot. Kopumā esmu priecīgs par savu ātrumu. Protams, pirmās vietas ieguvējs bija ātrāks, bet prieks par to, cik daudz es uzlaboju savu braukšanu. Nevar salīdzināt, kāds es biju ceturtdien, kad risinājās pirmie treniņi un kāds, kad izbraucu uz pusfinālu un finālu.

Pie “Renault Clio RS” stūres Roberts Vītols savā RallyX Nordic debijā izcīnīja 26 no 30 pieejamajiem punktiem – 15 par otro vietu kvalifikācijā, sešus par uzvaru pusfinālā un piecus par otro vietu finālā. “Ir ļoti daudz lietiņu, ko varu paņemt no šī posma. Es tiešām esmu ļoti daudz iemācījies pa šīm dienām!

https://www.instagram.com/p/B0L43MIAA0M/