Satriecošu sniegumu svētdienas svelmē Biķernieku trasē demonstrēja zviedrs Robins Larsons. Pēc neveiksmes pirmajā kvalifikācijā Larsons neatstāja cerības konkurentiem svētdien, uzvarot trīs atlikušās kvalifikācijas kārtas, kā arī pusfinālu un finālu.

Pa nakti nebija vajadzības veikt īpašas izmaiņas mašīnai. Tā bija teju perfekta visu nedēļas nogali. Pirmajā kvalifikācijā zaudējām laiku avārijas dēļ. Turpinājumā problēmas sagādāja starti, tomēr temps bija labāks par konkurentiem, kas pamatīgi nomierināja. Nokavēju pusfināla startu, tomēr saglabāju mieru un ļāvu Oliveram Ēriksonam braukt plaši un nervozi. Rezultāts bija perfekts,” iespaidos portālam F1LV dalās RallyX Nordic Latvijas posma uzvarētājs Robins Larsons.

Atšķirībā no Neste World RX of Latvia pasaules čempionāta posma, kur skatītājiem lietus mētelīši noder gandrīz katru gadu, nedēļas nogale jūlija vidū bija īpaši vasarīga, saulei plaucējot visus rallijkrosa mīļotājus. “Šonedēļ gāja karsti! It īpaši svētdien, kad bija jāaizvada trīs kvalifikācijas braucieni, pusfināls un fināls. Ļoti daudz braukšanas. Tam ir nepieciešams atjaunoties. Manuprāt, karstums bija smagākā lieta, ar ko tikt galā, taču pats pasākums bija lielisks un trase šeit ir lieliska.”

Robins Larsons, Foto: Edgars Beļakovs / F1LV

Savas karjeras laikā Larsons ar ļoti labiem rezultātiem startējis arī pasaules un Eiropas čempionātos. Vaicāts par galvenajām atšķirībām, salīdzinājumā ar tiem, Robins norāda: “Šeit viss ir vienkāršāks. Vairāk uzmanības ir rallijkrosa pamatiem. Ir patīkami startēt dažādos čempionātos, jo Eiropas čempionātā spriedze kāpj, kamēr šeit tu vari atbrīvoties no uztraukuma un izbaudīt rallijkrosu.

Visiem Larsona faniem būs iespēja sekot šī sportista gaitām arī 14. un 15. septembrī gaidāmajā Neste World RX of Latvia, kur Larsons ir tuvu tam, lai kļūtu par Reiņa Nitiša mantinieku cīņā par Euro RX Supercar titulu. “Šis bija arī lielisks izmēģinājums pirms septembrī gaidāmajām sacensībām. Kad atgriezīsimies, lieliski zināsim, ko darīt ar mašīnu. Protams, šādas tāds lietiņas var nākties pamainīt, bet mums būs lieliska bāze.”

Vaicāts par to, vai rallijkrosā vajadzētu palielināt testiem nepieciešamo dienu skaitu, Larsons nav pārliecināts: “Nezinu. Testi maksā ļoti dārgi ar šādām mašīnām. Mums nesanāk ar tām braukt pārāk daudz, tomēr tas saglabā intrigu. Atspēlējām 7 punktus no čempionāta līdera Olivera Ēriksona un 4 punktus no Jeres Kalliokoski. Lieliska nedēļas nogale!

Robins Larsons, Foto: Edgars Beļakovs / F1LV