Reinis Nitišs oficiāli startēs FIA pasaules rallijkrosa čempionāta māju posmā Neste World RX of Latvia, kas, kā jau pēdējos gados ierasts, septembra vidū norisināsies CSDD Biķernieku trasē.

Sezonas pirmajā pusē Latvijas autosportists Reinis Nitišs piedalījās atklāšanas posmā Abū Dabī, kā arī Zviedrijā, kur tika izcīnīta augstā trešā pozīcija. Arī šoreiz “GRX” komandas sastāvā jēkabpilietis startēs ar “Hyundai” i20 Supercar klases mašīnu, esot komandas trešais jeb attīstības braucējs.

“Šajā sezonā biju plānojis startēt vairākās sacensībās, kas man ļautu maksimāli labi izpildīt uzticētos “GRX” attīstības pilota pienākumus, kā arī gūt noderīgu sacensību pieredzi un uzturēt savas braukšanas prasmes “darba kārtībā”. Pirms sezonas sākuma kalendārā provizoriski atzīmējām pāris sacensības, kurās labprāt startētu – Abū Dabī, kur jaunā trasē norisinājās sezonas pirmais posms; Zviedrijā, kur notiek viens no sezonas krāšņākajiem posmiem, uz kuru dodas liels skaits latviešu līdzjutēju; Latvijā, mājas sacensībās, kuras izlaižot, arī man pašam rastos jautājums, kāpēc vispār startēju kādos pasaules čempionāta posmos.

Nitišs pēc Eiropas čempiontitula iegūšanas, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Nitišs pēc Eiropas čempiontitula iegūšanas, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
“F1LV

Dažādu apstākļu sakritības rezultātā gan sacensību skaits, gan norises vieta varēja mainīties. Šo mainīgumu izjutām jau pēc pirmā posma Abū Dabī, kad piedzīvojumi trasē ieviesa korekcijas plānoto sacensību kalendārā – skaidri sapratām, ka vairāk par trim posmiem šogad noteikti nestartēšu. Arī pēc Zviedrijas posma situācija diez cik vienkāršāka nekļuva. Tanī pat laikā, Latvijas posma iekļaušana Pasaules RX kalendārā acumirklī padarīja šīs sacensības par svarīgākajām visa gada laikā! Lai kā arī būtu gājis, nevarēju pieļaut situāciju, ka nestartēju Latvijā, it sevišķi gadā, kad, iespējams, sacensības šeit notiek pēdējo reizi! Tāpēc šodien man ir īpašs prieks paziņot, ka izdevies savienot visus nepieciešamos saskaitāmos, lai varu Jūs aicināt uz Biķernieku Trasi atbalstīt mani vispirms cīņā par iekļūšanu pusfinālā. Un zinot rallijkrosu, pēc tam jau viss var notikt!” izsakās divkārtējais Eiropas čempions rallijkrosā Reinis Nitišs.