Sezonas vienīgajā posmā Ziemeļamerikā, Truā-Rivjērā uzsākts FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta septītais posms World RX of Canada. Piektdien pilsētas ielās notika grandioza sacensību atklāšanas ceremonija, bet šodien visa uzmanība tika veltīta notikumiem trasē, kur latviešu autosportists Jānis Baumanis aizvadīja divus aizraujošus braucienus, ierindojoties attiecīgi 9. un 5. vietā, pirmās sacensību dienas summā sasniedzot septīto vietu.

Jānis Baumanis lielisku ātrumu demonstrēja jau treniņbraucienos, kad kopējā ieskaitē tika uzrādīts trešais labākais rezultāts, sniedzot pozitīvas cerības pirms sacensību kvalifikācijas braucieniem.

Pirmā kvalifikācija noritēja sausos apstākļos. Veicis labu startu, aiz pirmā pagrieziena tomēr Baumanis iekārtojās tikai ceturtajā vietā un uzreiz pirmajā aplī devās džokerī. Aizrautīgā cīņā ar čempionāta kopvērtējuma līderi Kevinu Hansenu, Jānis atstāja viņu aiz sevis un arī pietuvojās priekšā esošajam Timo Šeideram, pirmo kvalifikāciju izdevās noslēdzot devītajā vietā.

“F1LV

Otrajā kvalifikācijā Jānis Baumanis startēja kā otrais no ārmalas. Lai gan pirmajā taisnē uz brīdi izdevās pat nonākt puskorpusu priekšā konkurentiem, tomēr pirmajā līkumā priekšocības tiem pilotiem kas atradās labajā pusē un Jānis tika iespiests starp saviem iepriekšējā brauciena konkurentiem – Hansenu un Šeideru.

Cīņā par pozīciju tika pazaudēts vērtīgs laiks, kā arī turpinājumā ilgāku laiku nācās braukt cieši aiz Šeidera, kurš pazaudēja laiku grants segmentos, savukārt džokerī nedrīkstēja doties, jo aizmugurē atradās Hansens kurš savu džokeri izmantoja jau pirmajā aplī. Jāņa uzņemtais temps bija pietiekams, lai otrajā kvalifikācijā absolūtajā ieskaitē sasniegtu piekto vietu.

Pēc pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem Jānis Baumanis ar 74 kvalifikācijas punktiem ieņem septīto pozīciju. Svētdien risināsies abas noslēdzošās kvalifikācijas kārtas, kā arī World RX of Canada pusfināli un fināla brauciens.

Jānis Baumanis: “Kopumā pirmā sacensību diena ir aizvadīta samērā veiksmīgi. Abos braucienos izveidojās sarežģīta situācija pirmajā pagrieziena. Acīmredzot, to vēl neesam pilnībā sakārtojuši, tomēr priecē, ka ar ātrumu trasē viss ir kārtībā. Līdz svētdienas braucieniem jātiek gala ar pirmā līkuma trajektorijas sakārtošanu un bremzēšanu. Mums vēl ir vieta izaugsmei. Rītdien ir jauna diena, tādēļ viss vēl ir priekšā!

Pēc pirmās sacensību dienas par līderi kļuvis “GRX Taneco” braucējs Niklass Gronholms. Savu pirmo braucienu viņš uzsāka no ārmalas un palika aiz Antona Marklunda. Zviedru sportists nosargāja savu pozīciju un uzvarēja braucienā. Trīs braucēji gan izrādījās ātrāki par Marklundu – Bakeruds, Dorans un Timerzjanovs.

Neilgi pirms otrā brauciena nolija mazs lietus, kas samitrināja trasi un deva priekšrocības vēlāk startējošajiem. Neviens no Q1 pieciem ātrākajiem braucējiem otrajā kārtā neiekļuva Top 5, bet labākos rezultātus sasniedza Gronholms, Šišerī un Baciuška.

Ļoti neveiksmīga pirmā diena izvērtās kopvērtējuma līderiem brāļiem Hanseniem. Arī Kevins nespēja no ārmalas nonākt vadībā, tādēļ pazaudēja daudz laika (Q1 pat palika pēdējais savā braucienā), kamēr Timijs Hansens pieļāva un kļūdu un sagriezās. Tā rezultātā Timijs šobrīd ieņem 11. vietu, bet Kevins atrodas uzreiz aiz viņa.

Šodien tiks noskaidrots Kanādas posma uzvarētājs. Sacensību galvenajiem notikumiem būs iespēja sekot līdzi LTV7 kanālā pl. 21:00 pēc Latvijas laika.