Septiņkārtējā F1 čempiona Mihaela Šūmahera dēls Miks izcīnījis savu pirmo uzvaru Formula 2 čempionātā, pieveicot savus konkurentus šodien notikušajā Ungārijas posma 2. braucienā Hungaroringa trasē.

Kvalifikācija noritēja slapjā trasē. Lielisku darbu paveica abi F2 veterāni Niks de Vrīss un Luka Giotto, kuri ar vairāk kā pussekundes pārsvaru pieveica tuvākos konkurentus Nikolā Latifi un Miku Šūmaheru.

Pole position ieguvējam de Vrīsam neizdevās noturēt savu pozīciju startā. Nīderlandietis sabloķēja savas mašīnas riteņus pirmajā pagriezienā un piekāpās Latifi. de Vrīss centās apsteigt Latifi, dodoties boksos agrāk, tomēr mīkstākā sastāva riepas uz Latifi “DAMS” formulas nedila tik strauji, kā gaidāms, tādēļ kanādietis saglabāja savu pozīciju.

“F1LV

Priekšā esošās formulas ļāva de Vrīsam noķert Latifi, tomēr līdz apdzīšanas manevram tikt neizdevās. Kad visi konkurenti, kas izmantoja atšķirīgu stratēģiju, bija veikuši savu pitstopu, Latifi palielināja pārsvaru un noturēja uzvaru. Trešais finišēja Džeks Eitkenss, bet Šūmahers pēc riepu nodilšanas atkrita līdz astotajai vietai.

Tas vācietim deva iespēju svētdien startēt no pole position. Startā Šūmahers noturēja japāni Nobuharu Macušitu sev aizmugurē un aizvadīja lielisku braucienu, finišējot nepilnu pusotru sekundi priekšā “Carlin” komandas pārstāvim. Uz goda pjedestāla kāpa arī Serhio Sette Kamara, bet de Vrīss un Latifi palika sestajā un septītajā vietā.

“Satriecošas sacīkstes. Mašīna bija lieliska. Vēlos pateikties komandai par paveikto un Nobu (Nobuharu Macušitam), kurš izklaidēja mani brauciena laikā. Tas nemaz nebija tik viegli. Esmu tik priecīgs! Protams, riepas dila un nebija viegli tās saglabāt darbspējīgā režīmā. Visu laiku uz mani bija spiediens un nācās vērot atpakaļskata spoguļus. Tas tik bija jautri,” pēc finiša emocijās dalījās Šūmahers, kuram tā bija ne vien pirmā uzvara, bet pat pirmais goda pjedestāls Formula 2 čempionātā, uz ko viņš “Prema” komandas sastāvā pārcēlās tikai šosezon.

Formula 2 Ungārijas posma rezultātus vari aplūkot ŠEIT.

Niks de Vrīss saglabā čempionāta līdera godu ar 196 punktiem. Viņam seko Latifi (166), Sette Kamara (143), Eitkenss (134) un Giotto (131), bet Šūmahers ar 45 punktiem ieņem 11. pozīciju, kamēr viņa pārstāvētā “Prema” vienība komandu ieskaitē joprojām atrodas priekšpēdējā vietā.

Tikmēr Formula 3 sacensībās pie savām pirmajām uzvarām tika 18 gadus vecie Kristians Lundgārds un Markuss Armstrongs. Dāņu sportists Lundgārds pamatus uzvarai ielika jau kvalifikācijā, izcīnot pole position, kamēr Armstrongam otrajā braucienā nācās pasvīst, lai startā noturētu Leonardo Pulčini sev aizmugurē. Igaunis Juri Vips abos braucienos ieņēma ceturto vietu un nu nonācis tikai 12 punktu attālumā no kopvērtējuma līdera Roberta Švarcmana, kurš 1. braucienā palika piektais, bet otro noslēdza priekšlaicīgi pēc kontakta ar Felipi Drugoviču.