Truā-Rivjērā noslēdzies FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta septītais posms World RX of Canada, kurā uzvaru izcīnīja Andreass Bakeruds, kamēr vienīgais Latvijas pārstāvis Jānis Baumanis finišēja uzreiz aizmugurē otrajā vietā, sasniedzot savu visu laiku labāko rezultātu pasaules čempionāta Supercars klasē.

Svētdienas pirmajā braucienā Jānis Baumanis startā atradās ārmalā. Tas palīdzēja izvairīties no labajā pusē notiekošās sadursmes, kā rezultātā Timo Šeidera mašīna sagriezās, bet Gerlēns Šišerī apstājās trases malā ar aizlauztu riteni. Jānis iekārtojās otrajā pozīcijā, taču to neizdevās nosargāt. Pēc aizsargbarjeras aizķeršanas, Baumaņa mašīna sagriezās un uz brīdi apstājās. Zaudēto sasmelt nebija viegli un Baumanis noslēdza braucienu 13. pozīcijā.

Visas kārtis beidzot salikās labvēlīgi STARD komandu pārstāvošajam Baumanim pēdējā kvalifikācijā. Šoreiz starts no pašas ārmalas izrādījās sekmīgs un Jānis nonāca sava brauciena vadībā. Līdera gods tika saglabāts līdz pat pēdējam aplim, kad pēc džokera Baumanis atgriezās pamattrasē tieši priekšā lietuvietim Rokam Baciuškam. Ar uzrādīto rezultātu bija pietiekami, lai Jānis ieņemtu otro vietu kopējā ieskaitē, piekāpjoties vienīgi Niklasam Gronholmam.

“F1LV

Četru kvalifikācijas braucienu kopējā ieskaitē Jānis Baumanis ieņēma piekto vietu, tikai par vienu kvalifikācijas punktu atpaliekot no iespējas pusfinālā startēt pirmajā rindā.

Pusfinālā Jānim padevās satriecošs starts. Uzreiz izdevās tikt garām kvalifikācijas uzvarētājam Niklasam Gronholmam, kā arī pacīkstēties par vadību ar Timuru Timerzjanovu. Latviešu sportists iekārtojās otrajā pozīcijā un lieliski noturēja Gronholmu sev aizmugurē. Pēc džokera Baumanis atgriezās tieši priekšā Kevinam Hansenam, kurš pamanījās iebuktēt Baumaņa Ford Fiesta automašīnu. Tas neapturēja Jāni un finiša līnija tika šķērsota otrajā vietā, garantējot dalību arī finālā.

Nedēļas nogales izšķirošajā braucienā Jānis vēlreiz startā apliecināja savu piederību rallijkrosa elitei, iekārtojoties otrajā vietā aiz Andreasa Bakeruda. Apsteigt norvēģu braucēju neizdevās, tomēr Baumanis saglabāja mieru un neļāva aizmugurē esošajiem iesaistīties cīņā. Finiša līnija tika šķērsota 2. vietā, ļaujot pirmoreiz šogad kāpt arī uz goda pjedestāla.

Ļoti neveiksmīgs šis posms izvērtās brāļiem Hanseniem. Timijs piedzīvoja avāriju sestdien, bet svētdien notikušajā pēdējā kvalifikācijas braucienā pamanījās sadurties ar Andreasu Bakerudu jau startā, kā arī vēlāk nesadalīt trasi ar Liamu Doranu un Timuru Timerzjanovu. Rezultātā Hansens nemaz neiekļuva 12 labāko braucēju pulkā. Tikmēr viņa jaunākajam brālim Kevinam fināls noslēdzās ar skatu pretējā virzienā pēc izslīdēšanas neilgi pirms finiša.

Nedēļas nogales laikā Kanādā Jānis Baumanis nopelnīja 22 punktus (12 par kvalifikāciju, piecus pusfinālā un piecus finālā). Pēc septiņiem no šogad paredzētajiem 10 pasaules čempionāta posmiem Baumanis ar 111 punktiem saglabā piekto pozīciju, pietuvojoties 4. vietā esošajam Gronholmam līdz četru punktu atstatumam.