Estebans Okons atgriezīsies Formula 1 čempionātā jau nākamjā sezonā, pievienojoties “Renault” komandai, kur nomainīs vācieti Niko Hulkenbergu. Līgums francūzim noslēgts uz diviem gadiem.

“Mercedes” protežē Okons iepriekš startēja “Manor”, “Force India”/“Racing Point” komandā, bet šo sezonu bija spiests pavadīt rezervista lomā, jo “Mercedes” pagarināja līgumu ar Valteri Botass, ar kuru līgums tika pagarināts arī uz 2020.gadu.

“Mercedes” bosa Toto Volfa izteikumi jau iepriekš liecināja, ka komanda varētu atbrīvot Okonu no līgumsaistībām, lai nestātos ceļā viņa karjeras attīstībai. Vācu komandas paziņojumā ir teikts, ka francūzis ‘paliks “Mercedes” rezervists līdz sezonas beigām, bet sākot ar 2020.gadu pievienosies “Renault”.’

“F1LV

Šis paziņojums nozīmē, ka šī gada noslēdzošajā posmā Abu Dabi Niko Hulkenbergs pieliks punktu trīs gadu ilgajam periodam “Renault” sastāvā. Vācietis bija vadošais komandas punktu guvējs iepriekšējos divos gados, bet šogad viņš pagaidām par pieciem punktiem atpaliek no Daniela Rikjardo.

Labākais variants Hulkenbergam palikt Formulā 1 ir pievienoties ‘Haas” komandai, kuras boss Ginters Šeteinerts jau nosauca vācieti par vienu no kandidātiem uz Kevina Magnusena komandas biedra lomu 2020.gadā. Pārējie kandidāti bija Okons un esošais pilots Romēns Grožāns. Tāpat Hulkenbergs tika minēts, kā iespējamais kandidāts uz Maksa Verstapena komandas biedra vietu “Red Bull” komandā.