Šarlam Leklerkam šodien Beļģijas Grand Prix izcīņā izdevās izcīnīt savu pirmo uzvaru, atstājot “Mercedes” braucēju Luisu Hamiltonu sev aizmugurē, kamēr Sebastians Fetels palika ārpus labāko trijnieka.

Īsi pirms sacensībām braucēji ieturēja klusuma brīdi par godu pāragri mūžībā aizgājušajam Formula 2 braucējam Antuānam Ubēram, taču 19. sacensību aplī skatītāji godināja ar 19. numuru startējušo Ubēru, pieceļoties kājās.

Startā Šarls Leklerks pārliecinoši nosargāja pirmo pozīciju, kamēr Sebastians Fetels piekāpās Luisam Hamiltonam, taču jau pirmajā aplī Fetels savu pozīciju atguva. Cīņā par piekto pozīciju trasi nesadalīja Kimi Raikonens un Makss Verstapens. Maksam sacīkstes bija galā jau pirmajā pagriezienā un trasē tika sūtīta drošības mašīna.

“F1LV

Raikonens un sadursmē ar Lensu Strolu iesaistītais Daniels Rikjardo devās boksos. Situāciju lieliski savā labā izmantoja Lando Noriss pakāpjoties uz piekto pozīciju. Aiz Norisa sesto un septīto vietu ieņēma abi “Haas” braucēji – Romēns Grožāns un Kevins Magnusens.

Tikmēr ļoti neveiksmīga 25. dzimšanas diena izvērtās Norisa komandas biedram “McLaren” sastāvā Karlosam Saincam. Pēc noslāpšanas startā, pitstopa pirmajā aplī, kad mašīna atkal noslāpa, spāņu braucējs nonāca pēdējā pozīcijā un izstājās trases malā apli vēlāk, kad drošības mašīna gatavojās doties malā.

Restartā Fetels sabloķēja priekšējos riteņus, tomēr noturējās priekšā Hamiltonam, kuram bija jāuzmanās no aizmugurē esošā komandas biedra Valteri Botasa uzbrukuma.

Kamēr Grožāns turējās sestajā pozīcijā, otrs “Haas” braucējs nespēja noturēt tempu un līdz boksu apmeklējumiem pazaudēja vairākas pozīcijas.

Fetels bija pirmais no vadošajiem braucējiem, kurš devās boksos, to paveicot 15. apļa izskaņā, taču konkurenti nesekoja vācieša piemēram līdz pat 21. aplim. Leklerks pēc sava pitstopa trasē atgriezās 5 sekundes aiz Fetela, bet apli vēlāk arī Hamiltons un pēc viņa arī Botass.

27. aplī Leklerks noķēra Fetelu un abi “Ferrari” braucēji samainījās pozīcijām. Piecus apļus vēlāk arī Hamiltons tika garām Fetelam. 10 apļus pirms finiša Fetels devās boksos pēc jauna riepu komplekta un nonāca 4. pozīcijā ar mīkstākajām riepām. Pēdējos apļos Hamiltons nespēja noķert Leklerku, bet Fetels palika ceturtajā vietā.

Tikmēr dramatiski noslēdzās cīņas par zemākām pozīcijām. Pārliecinoši piektajā pozīcijā esošais Lando Noriss nobrauca trases malā apli pirms finiša. Uz piekto vietu pacēlās Peress, taču pēdējā aplī viņu apsteidza no beigām startējušais Alekss Albons, kurš izvēlējās atšķirīgu riepu stratēģiju, beigās braucot ar mīkstāko sastāvu. Tikmēr Antonio Džiovinaci ietriecās sienā priekšpēdējā aplī.

Jau nākamnedēļ tiks aizvadīts nākamais posms – Itālijas Grand Prix.

Beļģijas Grand Prix sacīkšu rezultāti

Grafiks: Formula One