Šī nedēļas nogale “Ferrari” braucējam Šarlam Leklerkam bijusi īpaši emocionāla. Pēc spožās pole position Beļģijas posma kvalifikācijā, sekoja šokējošās ziņas par Antuāna Ubēra nāvi. Leklerks prata saņemties un šodien izcīnīt savu pirmo uzvaru F1 čempionātā.

No vienas puses esmu piepildījis savu bērnības dienu sapni. Tomēr šī bija ļoti smaga nedēļas nogale. Pirmkārt, esam zaudējuši draugu. Šī ir ļoti sarežģīta situācija. Vēlos veltīt savu uzvaru viņam. Mēs uzaugām kopā. Manas pirmās sacīkstes bija kopā ar Antuānu, kad bijām jaunāki. Tajās startēja arī Estebans (Okons) un Pjērs (Gazlī). Ļoti žēl par vakardienas notikumiem. Nevaru pilnībā izbaudīt savu pirmo uzvaru, taču šo atmiņu noteikti glabāšu mūžīgi,” pēc emocionālajām sacīkstēm stāsta Šarls Leklerks.

Šī bija “Ferrari” komandas pirmā uzvara šosezon. Zīmīgi, ka jau atkal Leklerks uzvaru izcīna īsi pēc smagas traģēdijas. Pirms diviem gadiem Baku trasē viņam izdevās izcīnīt uzvaru Formula 2 sacīkstēs tikai trīs dienas pēc tēva Herves Leklerka nāves.

“F1LV

Šīs bija ļoti sarežģītas sacīkstes. Beigās daudz mocījāmies ar riepām, taču esmu daudz priecīgāks kā Budapeštā, jo savas riepas sataupīju labāk. Sacīkšu beigas nebija vieglas, jo Hamiltons mani strauji ķēra. Izturēju spiedienu un noturēju viņu sev aizmugurē.”

Pēc uzvaras Beļģijā Šarls Leklerks saglabājis piekto vietu čempionāta kopvērtējumā. No komandas biedra Sebastiana Fetela, kurš šodien palika ceturtais, bet sasniedza ātrāko apli, viņu šķir tikai 12 punkti.