Pēdējā treniņu sesijā pirms šodien gaidāmās Itālijas Grand Prix izcīņas jau atkal rezultātu tabulas galvgalī atradās mājinieki – “Ferrari” komanda, šoreiz gan ar Sebastianu Fetelu pie stūres.

Pēc Formula 3 braucēja Peroni iespaidīgās avārijas, trases darbiniekiem bija nepieciešams samērā ilgs laiks, lai salabotu drošības barjeras un žogus, kā arī noņemtu apmali, kas lika viņa “Campos” mašīnai palekties gaisā. Tā rezultātā zaļā gaisma boksos esošajā luksoforā iedegās 10 minūtes vēlāk kā paredzēts, saīsinot sesiju līdz 50 minūtēm.

FIA pieņēmuši lēmumu, ka visiem braucējiem, kas ‘Parabolica’ pagriezienā izbrauc no trases robežām ar visiem četriem riteņiem, tiks anulēts apļa laiks, kā arī netiks ieskaitīts nākamais aplis, jo šāda trajektorija palīdz ātrāk uzņemt ātrumu un uzlabot savas izredzes nākamajā aplī.

“F1LV

Aizvēja palīdzība šai trasē ir īpaši nozīmīga, tādēļ visas sesijas garumā braucēji cīnījās ne tikai par ātrākajiem apļu laikiem, bet arī izdevīgāku pozīciju trasē, atrodoties aiz kāda, kas ‘pavelk’ uz priekšu.

Vislabāk situāciju izmantoja Fetels, ieņemot pirmo vietu, kamēr viņa komandas biedrs Leklerks palika ceturtais aiz Verstapena un uzrādot vienādu rezultātu ar trešajā vietā esošo Botasu. Hamiltons pieļāva kļūdu savā pēdējā lidojošajā aplī, tādēļ palika tikai sestais aiz Rikjardo. “Renault” komanda demonstrēja lielisku formu, jo Rikjardo komandas biedrs Hulkenbergs ieņēma septīto vietu priekšā “Red Bull” braucējam Albonam.

Grafiks: Formula One