Ļoti absurdos apstākļos noskaidrota starta kārtība FIA Formula 3 čempionāta sacīkstēm Moncā, kur gandrīz 20 braucēji saņēma starta pozīciju sodu.

Čempionātā, kur sacenšas 30 braucēji, kvalifikācijā ir ļoti grūti atrast brīdi, kad tev priekšā nebūtu mašīnas, kas traucē uzrādīt lidojošo apli. Piecas minūtes pirms sesijas beigām garajā taisnē pirms trases pēdējā pagrieziena, kas saukts par ‘Parabolica’, vienlaikus atradās aptuveni 20 mašīnas. Daži braucēji lēnām tuvojās savam lidojošajam aplim, kamēr citi traucās pilnā ātrumā, cerot uzrādīt pēc iespējas labāku rezultātu. Sesija tika priekšlaicīgi apturēta, lai izvairītos no smagiem negadījumiem.

Dānis Kristians Lundgārds no “ART Grand Prix” komandas izcīnīja pole position, pieveicot “Prema” trio Ārmstrongu, Švarcmanu un Daruvalu, kamēr titula kandidāts Juri Vips no Igaunijas palika 15. vietā, jo nepaguva veikt savu ātrāko apli pirms sesijas apturēšanas.

Pēc kvalifikācijas noslēguma sacensību tiesneši lēma, ka sportisti, kuri atradās iesildīšanās aplī radīja bīstamu situāciju, līdz ar to kopumā 13 braucēji, ieskaitot “Prema” braucējus saņēma piecu starta pozīciju sodu. Papildus tam Pulčini saņēma 3 pozīciju sodu par konkurenta aizkavēšanu. Trīs starta vietu sods sekoja arī Bekmanam, Fjūtrelam un pole position ieguvējam Ludgārdam.

Tā kā Lundgārda trīs tuvākie sekotāji bija saņēmuši sodus, 18 gadus vecais braucējs joprojām varēja startēt no pole position. Startā Lundgārds pazaudēja pozīciju Lirimam Zendeli. Kamēr abi braucēji cīnījās par vadību, viņus noķēra arī Ārmstrongs. Trīs braucēju cīņa noslēdzās ar kontaktu starp Zendeli un Lundgārdu. Vācietis Zendeli izstājās, Lundgārds sabojāja priekšējo antispārnu, bet Ārmstrongs izturēja Veršora uzbrukumu un nosargāja vadību.

“Prema” braucēju pārsvars izpaudās nākamajos apļos, ļaujot Švarcmanam un Daruvalam iekļūt labāko trijniekā. Viņu galvenais konkurents cīņā par titulu Juri Vips saskrējās ar Kejvanu Andresu un piedzīvoja avāriju. Švarcmans noķēra un apdzina Ārmstrongu, izcīnot uzvaru un sperot platu soli tuvāk titulam.

Diemžēl, finišu nācās sagaidīt aiz drošības mašīnas, jo iespaidīgu avāriju piedzīvoja Aleksandrs Peroni. Izbraucis ārpus trases, austrālietis neveiksmīgi trāpija pa apmali, kas lika viņa mašīnai palekties augstu gaisā un sadurties ar drošības barjeru, krītot lejup. Sportists mašīnu pameta paša spēkiem, tomēr tika nogādāts slimnīcā, lai veiktu medicīniskās pārbaudes.

Pēc sacensībām Švarcmans atrodas kopvērtējuma vadībā ar 179 punktiem. Viņam seko Daruvala (144), Ārmstrongs (143), Vips (122) un Lundgārds (93).