Par vienu no spraigākajiem mirkļiem šodien notikušajā Itālijas Grand Prix izcīņā kļuva sadursme starp “Ferrari” braucēju Sebastianu Fetelu un “Racing Point” pārstāvi Lensu Strolu. Pēc sacīkstēm abi pilotu sniedza savu viedokli par notikušo.

Protams, ka nevaru būt apmierināts ar šīs dienas notikumiem. Mums padevās labs starts, taču nebija kur palikt. Zaudēju pozīciju, taču izdevās to visai ātri atgūt un nonākt aiz priekšā esošajiem braucējiem. Tad pazaudēju kontroli pār formulas aizmuguri un nespēju to novaldīt. Tai brīdī sacīkstes bija izbojātas,” stāsta Sebastians Fetels. “Vairākkārt centos atsākt braucienu, tomēr nokļūšana pareizā virzienā bija problemātiska. Neredzēju, ka viņš (Lenss Strols) man tuvotos.”

Atlaidu gāzes pedāli un piebremzēju, jo trasē tika izkārti dzeltenie karogi. Tad Sebastians ļoti agresīvi centās atgriezties trasē. Man nācās reaģēt un mēs saskārāmies. Tad es nonācu trases vidū un centos pabraukt malā, bet laikam paveicu ļoti līdzīgu manevru. Citam braucējam (Pjēram Gazlī) nācās izbraukt no trases. Ļoti nepatīkams incidents,” piebilst Lenss Strols.

“F1LV

Sadursmes rezultātā Sebastianam Fetelam nācās doties boksos, taču vēlāk tiesneši piesprieda viņam sodu – piespiedu pitstops, apstājoties uz 10 sekundēm, kamēr Strols par savu manevru saņēma par 10 sekundēm maigāku sodu. Rezultātā abi braucēji finišēja ārpus labāko desmitnieka un punktus neguva.

Strols tika arī pie diviem soda punktiem, kamēr Fetelam piešķirti trīs soda punkti. Pēdējā gada laikā viņš ir iekrājis 9 soda punktus. Ja Fetels nākamo trīs posmu laikā saņem vēl trīs soda punktus, viņam nāksies izciest viena posma diskvalifikāciju.