Itālijas Grand Prix laikā, Sebastians Fetels, Ascari līkumu kompleksa vidū apgriezās un atgriežoties trasē aizķēra Lansa Strola Racing Point bolīda aizmugurējo riepu, bojājot sava Ferrari priekšejo antispārnu.

Šajā incidentā viennozīmīgi par vainīgo atzina Fetelu, par ko saņēma 10 sekunžu stop-go sodu un 3 soda punktus uz savas FIA sacīkšu licenses. Kopumā uz Fetela licenses šobrīd ir 9 soda punkti, 2 vecākie no tiem – 2018. gada ASV Grand Prix, kad četrkārtējais čempions pārsniedza ātrumu brīdī, kad uz trases bija izkārti sarkanie karogi. Soda punkti uz braucēja licenses turās 12 mēnešus, un Fetels uzelpot varēs pēc 19. oktobra, kad uz viņa vārda būs palikuši 7.

“F1LV

Pie 12 soda punktiem tiek likts spēkā viens no skarbākajiem sodiem – vienas sacīkstes liegums. Lai gan Fetels necīnas par čempiona titulu šogad, tas būtu liels punktu zaudējums cīņā par 3. vietu braucēju kopvērtējumā, kas šobrīd pieder Maksam Verstapenam, kā arī Ferrari komandai jāuzmanās no Red Bull komandas, kas mērķē uz 2. vietu konstruktoru kopvērtējumā.

2019. gada sezonā palikušas vien 7 sacīkstes, ar 14 aizvadītām, un Fetelam ir vitāli beigt sezonu uz labākas nots, nekā šobrīd. Pilots šosezon nav izcīnijis nevienu uzvaru, kamēr jaunajam komandas biedram, Leklērkam, jau ir 2 uzvaras, pie tam, pēc kārtas, un ir redzami labākā mentālā formā par Fetelu.