Vairums autosporta fanu šo nedēļas nogali gaidījuši jau mēnešiem! Pasaules vadošie rallijkrosa braucēji pulcēsies Latvijā, lai sestdien un svētdien aizvadītu sezonas priekšpēdējo posmu. Uz labu rezultātu cer arī mūsējie – Jānis Baumanis un Reinis Nitišs.

Biķernieku sporta kompleksā izveidotā rallijkrosa jau ceturto gadu ar savām augstajām prasībām un vissmalkāko detaļu noslīpēšanu kalpo par latiņu citiem čempionāta posmiem. Ne velti Neste World RX of Latvia atzīts gan par pasaules čempionāta vislabāk organizēto posmu, gan ieguvis Latvijas gada balvu sportā kā gada notikums. Sacensību nākotne ir apdraudēta, tādēļ šis ir īstais brīdis, lai nedēļas nogalē dotos uz trasi un vērotu augstākās raudzes motorsporta sacensības.

Pati trase liedz sportistiem ievilkt elpu – vienam līkumam seko nākamais, turklāt grants sekcijā ir ļoti svarīgi saglabāt ideālo trajektoriju. Katra mazākā kļūda var rezultēties zaudētā laikā un pozīcijās. Tikmēr tramplīnos jāizvēlās pareizās trajektorijas, lai līkumos neiebrauktu pārāk dziļi.

Grafiks: FIA World Rallycross
“F1LV

Timijs Hansens ir vienīgais, kuram šosezon izdevies izcīnīt vairāk kā vienu uzvaru. Pēc panākumiem Spānijā, Lielbritānijā un Francijā zviedru sportists cer, ka arī Biķernieku trase būs piemērota viņa braukšanas stilam. Šobrīd Timijs kopvērtējumā dala otro pozīciju ar brāli Kevinu, kurš 2016. gadā šeit nodrošināja titulu Eiropas čempionāta ieskaitē.

Vairāk punktus par Hanseniem šogad guvis vienīgi Andreass Bakeruds, pārstāvot nelielo “RX Cartel” komandu. Norvēģu sportists vēl pirms Latvijas posma tika pie iespējas paālēties “Ferratum” rīkotā duelī ar Jāni Baumani, sacenšoties ar dažāda veida spēkratiem. Līdz šim Bakerudam uz pjedestāla Rīgā nav izdevies kāpt, taču sezonas priekšpēdējā posmā šādi izkritieni nav pieļaujami cīņā par titulu.

Sezona ir pierādījusi, ka konkurentu loks uz uzvaru var būt ļoti plašs, it īpaši, ja notikumos iejaucas arī laikapstākļi. “Hansen Motorsport MJP” un “RX Cartel” komandas izmanto mašīnas, kuras pērn attīstījušas lielo rūpnīcu komandas. To pārsvars strauji sāk pazust, jo konkurenti arī nesnauž. 2016. gadā savu karjeras pirmo uzvaru rallijkrosā guva Sebastjēns Lēbs, varbūt šoreiz ir atkal laiks kronēt kādu jaunu uzvarētāju?

Jānis Baumanis šogad aizvadījis ļoti stabilu sezonu, iekļūstot pusfinālā katrā no pirmajiem astoņiem posmiem. Tas ļāvis kopvērtējumā ieņemt piekto pozīciju. Lai gan trases ar labu saķeri “STARD” komandai pagaidām ir cietais rieksts, lietus var ļoti strauji situāciju mainīt un padarīt Jāni par kandidātu uz ko vairāk, kā tikai iekļūšanu finālā.

Tikmēr Reinis Nitišs šosezon aizvadījis tikai divus pasaules čempionāta posmus, tomēr abos izcēlies ar efektīviem mirkļiem. Abū Dabī piedzīvota iespaidīga avārija, bet Zviedrijā pēc sadursmes sestdienā Reinis atguvās un kāpa uz goda pjedestāla. Lai gan Reinis ir komandas trešais pilots, Niklass Gronholms un Timurs Timerzjanovs ar savām uzvarām ir pierādījuši “GRX” komandas lielisko konkurētspēju.

Šajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē noslēgsies 2019. gada Eiropas rallijkrosa čempionāts. Supercars ieskaitē čempions jau noskaidrots – Robins Larsons šo godu nodrošināja jau Francijā un šonedēļ startēs pasaules čempionātā. Tikmēr vietējos līdzjutējus ar savu līdzdalību priecēs Jānis Veģeris ar “Citroen DS 3” automašīnu. Čempions vēl jānoskaidro priekšpiedziņas Super1600 klasē, kur pārliecinošs sezonas līderis ir krievs Aidars Nurijevs.

Ir pienācis rudens, tādēļ jārēķinās, ka ar šortiem un krekliņu īsām rokām, visticamāk, būs par maz. Gaisa temperatūra turēsies 15-20 grādu robežās, turklāt virs trases var savilkties tumši mākoņi un padarīt asfaltu slapju abās sacensību dienās.

Sacensību izšķirošos notikumus arī šogad varēs vērot Latvijas Televīzijas kanālā LTV7 un platformā RePlay.lv, kamēr kvalifikācijas braucieni būs vērojami čempionāta Facebook lapā un Youtube kanālā. Latvijas posma laikā LTV7 kanālā būs vērojamas arī studijas translācijas, ļaujot līdzjutējiem baudīt notikumus no rīta līdz vakaram.

Vērtīga informācija skatītājiem, kas uz posmu dosies klātienē:

Sacensību oficiālā mājaslapa
Informācija par ieejas biļetēm
Informācija par autostāvvietām
Kā nokļūt Biķernieku trasē?
Sacensību programma
Sacensību dalībnieki
Trases shēma

SACENSĪBU PROGRAMMA (PĒC LATVIJAS LAIKA):

SESTDIENA, 14. SEPTEMBRIS

09:00 Treniņbraucieni
12:25 1. kvalifikācija S1600
14:00 1. kvalifikācija World RX, Euro RX, 2. kvalifikācija S1600
16:00 2. kvalifikācija World RX, Euro RX, 3. kvalifikācija S1600

SVĒTDIENA, 15. SEPTEMBRIS

08:45 Iesildīšanās braucieni
10:00 3. kvalifikācija World RX, Euro RX, 4. kvalifikācija S1600
11:55 4. kvalifikācija World RX, Euro RX
13:50 Pusfināli S1600, Euro RX, fināls S1600
15:00 Tiešraides translācija LTV7 un REPLAY.lv
15:00 Pusfināli World RX, Fināls Euro RX, WorldRX

NrSacīkstesTraseDatums
1Abū Dabī RXJasmarīna5. - 6. aprīlis
2Katalonijas RXBarselona27. - 28. aprīlis
3Beneluksa RXSpa11. - 12. maijs
4Lielbritānijas RXSilverstona25. - 26. maijs
5Norvēģijas RXHella15. - 16. jūnijs
6Zviedrijas RXHoljesa6. - 7. jūlijs
7Kanādas RXTruā-Rivjēra3. - 4. augusts
8Francijas RXLoīka31. augusts - 1. septembris
9Latvijas RXBiķernieki14. - 15. septembris
10Dienvidāfrikas RXKillarneja9. - 10. novembris