CSDD Biķernieku trasē aizvadīta pirmā Neste World RX of Latvia sacensību diena, pēc kuras pārsteidzošu pirmo vietu ieņem jaunais lietuviešu talants Rokas Bačiuška. Tikmēr mūsu sportisti Reinis Nitišs un Jānis Baumanis ieņem attiecīgi 10. un 15. pozīciju.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā jau pirmajā braucienā no ārmalas startēja Nitišs, tomēr pēdējos apļos nācās iesprūst aiz “GCK Academy” komandas braucēja Gijoma de Ridera, zaudējot svarīgās sekundes un pirmo kvalifikāciju noslēdzot 15. vietā. Arī Baumanim nebija veiksmīgākais brauciens – pirmajā līkumā kontakts ar konkurentiem, pēc kura ne tikai nācās atkrist uz pēdējo vietu braucienā, bet pēc sacīkstes arī piešķirts piecu sekunžu laika sods, kā rezultātā tikai 16. vieta pirmajā kārtā.

Pārsteidzošu ātrāko laiku uzrādīja Lietuvas sportists Bačiuška, kurš aiz sevis atstāja divus čempionāta līderus – Andreasu Bakerūdu un Kevinu Hansenu.

“F1LV

Arī otrajā kvalifikācijā Reinis vēlreiz iesprūda aiz de Ridera, tomēr šoreiz netika pazaudēts tik daudz laiks, līdz ar to pirmās dienas noslēgumā izcīnīta 8. vieta. Jānim tikmēr stabili aizvadīts brauciens un 11. vieta otrajā kārtā.

Ātrākais otrajā kvalifikācijā bija Nitiša komandas biedrs “GRX” komandā Niklass Gronholms, bet otrajā un trešajā pozīcijā ierindojās Antons Marklunds un Liams Dorans.

Pēc pirmās dienas kopvērtējumā jēkabpilietis Nitišs ar 65 punktiem atrodas 10. vietā, bet Baumanis ar 61 punktu ieņem 13. pozīciju. Līderpozīcijā pirms svētdienas notikumiem ar 90 punktiem ir Bačiuška, ar kuru vēlāk F1.LV portālā varēsiet lasīt ekskluzīvu interviju.

Tikmēr Eiropas čempionāta Supercar ieskaitē Jānis Veģeris pēc pirmās dienas atrodas noslēdzošajā 15. vietā, bet ātrākais tur Tomass Brintesons.

Rīt sacensības Biķerniekos turpināsies ar trešo un ceturto kvalifikāciju, kā arī fināliem un pusfināliem.