Ar zviedru sportista Timija Hansenu uzvaru noslēdzies ceturtais un, visticamākais, pēdējais Neste World RX of Latvia posms Biķernieku trasē, kamēr Latvijas pilotiem neizdevās iekļūt finālā.

Trešajā kvalifikācijā Reinis Nitišs izcīnīja uzvaru savā braucienā, bet kvalifikācijas kopvērtējumā uzrādīja otro ātrāko laiku. Arī Jānim Baumanim padevās krietni veiksmīgāks brauciens kā pirmajā dienā – sestā vieta.

Ar uzvaru otro dienu iesāka vakardienas neveiksminieks Timijs Hansens, kamēr trešais palika Gerlēns Šišerī.

“F1LV

Noslēdzošajā kvalifikācijā Reinim astotā vieta, kas četru kvalifikāciju kopsummā ļauj ierindoties sestajā pozīcijā. Tikmēr Baumanis pēdējo kvalifikāciju noslēdza 12. vietā, par mata tiesu izraujot vietu pusfinālos.

Pie vēl vienas uzvaras tika Timijs Hansens, tomēr ar to bija par maz lai pārspētu Andreasu Bakerūdu, kurš 4. kvalifikāciju noslēdza 3. vietā, cīņā par vislielāko punktu krājumu pēc kvalifikācijām.

Pirmajā pusfinālā startā vadībā izvirzījās Liams Dorans, pēc kārtīgas kontakta cīņas pirmajā līkumā aiz sevis atstājot komandas biedru Bakerūdu un Niklasu Gronholmu. Pāris līkumus vēlāk gan Bakerūds apsteidza Doranu, paceļoties uz līderpozīciju. Gronholms tikmēr ātri vien devās džokerī, iegūstot brīvu trasi. Apli vēlāk džokerapli veica arī Dorans, kurš trasē atgriezās aiz Somijas sportista, līdz ar to finālā iekļuva Bakerūds, Gronholms un Dorans. Tikmēr atlikušās 3 vietas ieņēma Antons Marklunds, Timo Šeiders un Rokas Baciuška.

Otrā pusfināla startā Reinim Nitišam izdevās ātri izkustēties no vietas, tomēr viņš palika iespiests starp vairākiem braucējiem un no pirmajiem līkumiem aizbrauca kā ceturtais. Pirmajās divās vietās pārliecinoši atradās abi brāļi Hanseni, bet trešais bija Reiņa komandas biedrs Timurs Timerzjanovs. Nitišs jau pirmajā aplī iebrauca džokeraplī, un turpmākos pāris apļus brīvā trasē parādīja ļoti labu ātrumu, tomēr ātri vien tika noķerts Jānis Baumanis, aiz kura jēkabpilietis iesprūda. Brīdī, kad Jānis devās džokerī Timerzjanovs jau bija aizbēdzis krietnu gabaliņu priekšā, neļaujot Reinim iekļūt finālā. Piektajā vietā finišu sasniedza Kristians Sabo, bet Baumanis noslēdza sešinieku.

Finālā jau startā vadībā izvirzījās Timijs Hansens, kuram savu pozīciju veiksmīgi izdevās noturēt visu sešu apļu garumā. Tikmēr Hansena galvenais konkurents čempionāta kopvērtējumā Bakerūds sākotnēji atradās otrajā pozīcijā, tomēr līkumā pēc lielā tramplīna pieļāva kļūdu, par daudz izslīdot uz ārmalu, kas ļāva Gronholmam pabraukt garām. Ārpus goda pjedestāla palika Timija jaunākais brālis Kevins Hansens, kā arī Timurs Timerzjanovs un Liams Dorans.