Poļu autosportists Roberts Kubica, kurš šogad piedzīvoja neticamu atgriešano F1 čempionātā pēc astoņu sezonu izlaišanas, apstiprinājis, ka sezonas izskaņā pametīs “Williams” komandu.

Roberts Kubica bija viens no savas paaudzes izcilākajiem autosportistiem. Viņa karjera strauji virzījās uz augšu, ko apliecināja arī jau noslēgtā vienošanās par braukšanu “Ferrari” komandā 2012. gadā. Līdz tam gan Kubica netika, jo 2011. gada 6. februārī viņa dzīve strauji sagriezās kājām gaisā, kad rallija sacensībās Andorā gūtā rokas trauma uz vairākiem gadiem atsijāja Kubicu no F1 aprites.

Atgriešanās šogad nav bijusi no veiksmīgajām – “Williams” sastāvā gūts viens punkts, taču Kubica regulāri piekāpies savam komandas biedram Džordžam Raselam, kurš F1 čempionātā aizvada debijas sezonu.

“F1LV

Preses konferencē pirms Singapūras Grand Prix izcīņas Kubica norādījis, ka pats pieņēmis lēmumu sezonas beigās pamest komandu. Par favorītu uz Kubicas vietu tiek uzskatīts F2 sezonas vicelīderis Nikolā Latifi, kura tēvs Maikls ir ļoti bagāts Irānas izcelsmes Kanādas uzņēmējs, kurš pirms tam veicis investīcijas “McLaren” komandā. Pēc Romēna Grožāna apstiprināsanas “Haas” sastāvā par kandidātu uz “Williams” vietu kļuvis arī Niko Hulkenbergs, kurš tieši šai komandā sāka savu karjeru un 2010. gada Brazīlijas posmā izcīnīja savu vienīgo pole position.

Jau iepriekš ziņojām, ka Roberta Kubicas nākotne, iespējams, tiks saistīta ar vietu DTM čempionātā “Audi” komandas sastāvā, taču līdz oficiāliem paziņojumiem vēl jāpaciešas.