“Liberty Media” un Formula 1 čempionātā startējošo desmit komandu vadītāji jau ilgāku laiku diskutē par to, kā uzlabot intrigu un šovu Grand Prix nedēļu nogalēs. Viens no piedāvājumiem izraisījis pamatīgu kritiku vadošo braucēju vidū.

Ja šobrīd starta pozīcijas nosaka braucēju ātrums viena apļa ietvaros, tad jau nākamajā gadā varētu tikt rīkotas sprinta sacīkstes ar apgrieztu starta kārtību, lai noskaidrotu, kurš svētdienā varēs sākt cīņu no pole position. Iespējams, sestdien tiktu aizvadīti vairāki īsi braucieni, pilotus sadalot pa vairākām sprinta sacīkstēm.

Pat nezinu, ko par to teikt. Cilvēki, kas piedāvāja šādu ieteikumu nezin, par ko viņi runā,” stāsta Luiss Hamiltons.

“F1LV

Sebastians Fetels bija vēl skarbāks savos izteikumos: “Godīgi sakot, domāju, ka šī ir sūdīga ideja. Mēs saprotam, ka situāciju var uzlabot, padarot cīņu daudz ciešāku. Tad arī braucieni būs interesantāki, tomēr šis ir tikai plāksteris sāpošajai vietai. Nezinu, kurš ģēnijs izgudroja ko tādu, bet tas nav risinājums. Tā ir pilnībā nepareiza pieeja.

Abu titulēto cīņu biedru viedoklim piekrīt arī Šarls Leklerks, kurš savulaik kļuva par GP3 un F2 čempionu. Šajos čempionātos svētdienas brauciena starta kārtību nosaka sestdienas brauciena rezultāti, taču labākie astoņi braucēji startē apgrieztā kārtībā.

Mani tas neiepriecinātu. Esmu daudz laimīgāks svētdien sākt no pirmās pozīcijas. Šis nav risinājums. Labākajiem būtu jāuzvar un jāstartē no labākām pozīcijām, nevis apgrieztas kārtības. Neuzskatu to par risinājumu,” piebalso Leklerks.