“Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs ir pārliecināts, ka “Ferrari” braucējiem pie pašreizējās situācijas ir liels potenciāls ‘;loti strauji uzsākt savstarpējo dueli.

Lai gan 21 gadu vecais Leklerks aizvada savu pirmo sezonu “Ferrari” sastāvā, uz Singapūru viņš devās pēc divām secīgām uzvarām ar pārsvaru kopvērtējumā pret savu komandas biedru Sebastianu Fetelu, kurš par pasaules čempionu kļuvis četras reizes. Leklerks bija ceļā uz trešo uzvaru, tomēr komandas stratēģijas rezultātā Fetels viņam laupīja šādu iespēju.

Volfam pašam savulaik bija ļoti sarežģīts darbs ar nesamierināmajiem sāncenšiem Luisu Hamiltonu un Niko Rosbergu. “Kad divas spožas zvaigznes sacenšas par pozīciju, allaž būs potenciāls savstarpējam cīniņam komandas iekšienē. Mēs esam bijuši šādā situācijā un šodien mums ir ļoti skaidrs domu gājiens. Pozitīvi, ka viņi viens otram atņem punktus. Tas mums sniedz priekšrocības, tomēr šobrīd nevēlos raudzīties punktu virzienā. Mums jāoptimizē to, kas mums ir, jāuzvar sacīkstes un jādara labākais, ko varam. Singapūrā to neīstenojām,” stāsta Volfs.

“F1LV

Pēc sacīkstēm Leklerks pauda savu neapmierinātību ar notikušo, tomēr vēlāk atzina, ka pēc rūpīgas analīzes daudz labāk saprot komandas stratēģiskos lēmumus Singapūrā. Leklerka un Fetela savstarpējās attiecībās publiski nav jūtami saspīlējumi.

Tas, cik daudz visu pārrunājam komandas iekšienē, ir labā līmenī. Vienmēr būs situācijas, par kurām nerunāsim, citādi sapulces būtu par astoņām stundām ilgākas. Es to nevēlos, tās jau tā ir ļoti garas,” situāciju komentē Leklerks.

Protams, sacensību laikā cenšamies izrunāt visu, kas var notikt. Tu centies paveikt darbu, atrodoties mašīnā, tomēr šī ir unikāla komanda un tās intereses vienmēr būs pirmajā vietā. Domāju, ka mēs to apzināmies. Tiklīdz mani sauca boksos, centos pabraukt pēc iespējas ātrāk, jo redzēju, ka Makss aiz manis arī brauca boksos. Tas bija izšķirošais mirklis manās sacīkstēs, lai tiktu priekšā Luisam. Tad nonācu vadībā un kontrolēju sacīkšu tempu, kā arī lavierēju garām lēnākiem braucējiem, lai beigās iegūtu ‘drošības spilvenu’,” piebilst Fetels.