Trīs bijušo F1 pilotu Sebastiana Buemi, Brendona Hārtlija un Kazuki Nakadžimas pārstāvētā “Toyota” ekipāža pārliecinoši triumfējusi Fudži trasē notikušajās FIA izturības sacīkšu čempionāta 6 stundu braucienā.

LMP1

Prestižākajā un vienlaikus vismazāk pārstāvētajā LMP1 klasē uz starta stājās piecas ekipāžas. Šis bija sezonas otrais posms, līdz ar to pirmoreiz tika izmantotas spēku samēru balansējošas iespējas. Tā kā katrs punkts rezultējās 0.008 sekunžu zaudēšanā uz katru kilometru, tad #8 ekipāžai bija ievērojamas priekšrocības pret Silverstounas posma uzvarētājiem “Toyota” #7 ekipāžu, ko pārstāv Maiks Konvejs, Kamui Kobajaši un Hosē Marija Lopess.

#8 ekipāža strauji nostiprinājās pirmajā vietā un pat neliela lietus iestāšanās sacensību vidū un drive-through sods par ātruma pārkāpumu boksos netraucēja finišēt ar 34 sekunžu pārsvaru. Trešo vietu ieņēma “Rebellion Racing”, atpaliekot par diviem apļiem. Abām “LNT” komandas mašīnām neklājās diez ko labi – vienu piemeklēja bremžu problēmas, bet otru caura riepa un 6 minūšu sods par tehniskajiem pārkāpumiem.

“F1LV

LMP2

Daudz aizraujošāki notikumi risinājās LMP2 ieskaitē, kur pie pirmās uzvaras tika “Racing Team Nederland” ar Giedo van der Gardi, Fricu van Erdu un nupat par Formula 2 čempionu kļuvušo Niku de Vrīsu, kurš pēdējo nogriezni sāka, atrodoties 90 sekundes aiz “Jackie Chan DC Racing”, tomēr lielisks ātrums un veikli pitstopi ļāva koši dzeltenajai mašīnai 25 minūtes pirms finiša no pitstopa atgriezties pirmajā vietā.

GTE

“Aston Martin” ar jauno “Vantage GTE” šoreiz izdevās pieveikt konkurentus no “Porsche” un “Ferrari”. Sorensena un Tīma ekipāža atradās vadībā lielāko daļu brauciena. “Aston Martin” izdevās pieveikt konkurentus ne tikai Pro, bet arī Am ieskaitē, kur “TF Sport” dominēja visa brauciena garumā. Ne tik labi klājās otrai “Aston Martin” ekipāžai – pēc sadursmes ar “Dempsey-Proton” braucēju Satoši Hošino, mašīnu ilgāku laiku nācās labot. Neraugoties uz 186 veiktiem apļiem, visas pārējās 29 ekipāžas veica lielāku distanci.

Šajā gadā atlikušas vēl divas WEC sacīkstes – 10. novembrī braucēji sacentīsies Šanhajā, bet 14. decembrī Bahreinā. Atlikušie četri posmi Interlagosā, Sebringā, Spa un Lemānā tiks aizvadīti 2020. gada pirmajā pusē.