Ja visas F1 čempionātā startējošās komandas sniegs savu akceptu, tad jau nākamgad trīs Formula 1 posmos Francijā, Beļģijā un Krievijā tiks izmēģināta jauna kārtībā, lai noteiktu starta kārtību sacīkstēm.

Šobrīd starta secību nosaka mašīnu ātrums viena apļa režīmā. Braucēji sacnešas trīs kārtās, atsijājot lēnākos braucējus. Visi braucēji ir nosacīti vienādās pozīcijās un rezultāts vai pozīcija pirmajā kārtā netiek ņemts vērā otrajā kārtā.

Tikmēr jaunā pozīciju noteikšanas kārtība paredz kvalifikācijas sacīksti sestdienā, kas būtu īsāka par svētdienas sacīkstēm, bet braucēji tajā startētu apgrieztā kārtībā kopvērtējuma rezultātiem. Šāds formāts paredzēts, lai sajauktu kārtis un sniegtu izdevību lēnāku komandu braucējiem iejaukties cīņā ar jaudīgajiem rūpnīcu komandu spēkratiem.

“F1LV

Tā kā kontaktcīņa var paaugstināt izmaksas, kas īpaši sāpinās mazās komandas, kā arī atņems iespējas vadošajām komandām pacīnīties par uzvaru trasēs, kur apdzīšana ir apgrūtināta, tad ir maz ticams, ka visas 10 komandas piekritīs šādām izmaiņām. Līdz ar to jebkādas potenciālās formāta izmaiņas nāktos atlikt līdz 2021. gadam. Ja lēmums tiks pieņemts līdz 2020. gada aprīļa beigām, tad FIA nebūs nepieciešama komandu piekrišana.

Eksperimenta nolūkos izraudzītas trīs trases ar ļoti atšķirīgām īpašībām, lai pārbaudītu kā formāts strādā dažādos apstākļos. Paredzams, ka šīs sacīkstes būtu samērā īsas, līdz ar to braucējiem pietiktu ar vienu riepu komplektu.