Japānas MotoGP Lielās Balvas izcīņā kārtējo reizi uzvarēja šī gada čempions – Marks Markezs. Viņam sekoja Fabio Kvartararo finišējot otrais, kurš sevi pierādījis savā pirmajā MotoGP sezonā un ieguva “Rookie Of The Year 2019” balvu, kā labākais debitants. Pēdējo goda pjedestāla vietu izcīnija Andrea Dovizioso.

Markezs sāka no pole position un palika vadībā gandrīz visu sacīksti, izņemot īsu brīdi, kad Kvartararo uz pāris līkumiem apdzina Markezu, taču pozīcija tika atgūta bez lielām piepūlēm no seškārtējā čempiona. Kvartararo nebija pēc tam spējīgs ‘uzlikt īstu spiedienu’ un atpalika par divām sekundēm no līdera. Sacīkstes nobeigumā ‘Yamaha Petronas’ pilotam uz papēžiem sāka mīt ‘Ducati’ Andrea Dovizioso, kurš pēc sacīkstes, intervijās izteicies, ka pēdējos apļos uzņemies lielus riskus tieši braukšanas ziņā – ļoti vēla bremzēšana. Tomēr nebija spējīgs atstrādāt iekrājušos deficītu un palika trešais, taču jāņem vērā, ka Dovizioso sāka sacīksti no 7. pozīcijas.

“F1LV

Valentino Rossi pēc kritiena 21. aplī nācās izstāsties no sacīkstes. Šis Rossi bija pirmais ‘DNF’ kopš Nīderlandes GP.

Mājiniekam Takaki Nakagami nācās samierināties ar 16. vietu, bet braucējs jau zinājis, ka spožu rezultātu neizdosies parādīt pleca savainojuma dēļ. Šosezon japānietim tā bija pēdējā sacīkste, jo jāgatavojas pleca operācijai. Komandā viņa vietu uz atilkušajiem 3 posmiem ieņems francūzis Johans Zarko, kurš pēc San Marino GP pameta savu pozīciju ‘KTM’ sastāvā.

Horhem Lorenzo neizdodas izkļūt no savas ‘lēnās formas’ finišejot septiņpadsmitajā pozīcijā, 40 sekundes aiz sava komandas biedra un posma uzvarētāja – Marka Markeza.

Tikmēr cīņa par čempionāta trešo vietu kopvērtējumā sasinās starp Aleksu Rinsu un Maveriku Vinjalesu, kuri ir uz vienāda punktu skaita – 176.

Japānas GP – sacīksteImageImage