“Red Bull” komanda ir nolēmusi uz pēdējo Super Formula čempionāta posmu Japānā dot iespēju savam jaunajam akadēmijas braucējam Juri Vipam, izrādot igaunim lielu uzticību.

Šogad Vips startēja FIA Formula 3 čempionātā, kur bija vienīgais ne-Prema komandas pilots, kas iesaistījās cīņā par titulu un turklāt jau savas pirmās F3 sezonas laikā. Galarezultātā Vips izcīnīja trīs uzvaras un finišēja ceturtajā pozīcijā.

Tagad Juri Vipam dota iespēja piedalīties Super Formula čempionāta pēdējā posmā, kur igaunis “Mugen” komandas sastāvā nomainīs citu “Red Bull” protežē Patrisio O’Vārdu. Svukārt meksikānis O’Vārds pievienojās čempionātam tikai pirms trim posmiem un arī nomainīja “Red Bull” sistēmas pilotu Denu Tiktumu, ar kuru Vips pērn startēja vienā komandā Eiropas F3 čempionātā. Tiktums bija ceļā uz debiju F1 2020.gadā pirms “Red Bull“ nolēma viņu sezonas vidū atlaist no savas programmas.

“F1LV

Jāpiebilst, ka O’Vārdam, kurš ir Indy Lights čempions, bez testiem un sagatavošanās bija lielas problēmas pierast Super Formula mašīnām un viņš divos posmos pēc kārtas nespēja izvairīties no izstāšanās jau Q1, taču reabilitējās ar pirmajiem punktiem par sesto vietu iepriekšējā posmā Okajama trasē.

Pēc Helmuta Marko vizītes Japānā augustā “Red Bull“ ir vienojušies par savu pilotu stažēšanos Super Formula čempionātā arī turpmāk un šobrīd izskatās, ka tieši Juri Vips varētu būs reālākais kandidāts uz vietu 2020.gadā.