“Toyota” braucējs Ots Tanāks vienu posmu pirms WRC čempionāta beigām ir kļuvis par 2019.gada sezonas čempionu, izcīnot otro vietu Spānijas rallijā.

Uz Spāniju Tanāks ieradās kā galvenais favorīts un viņa tuvākais sekotājs un seškārtējais pasaules čempions Sebastians Ožjē, kurš pārstāv “Citroen” komandu, jau pirmajā dienā saskārtās ar hidraulikas spiediena problēmām, pilotēja bez stūres pastiprinātāja un zaudēja daudz laika un arī cerības aizstāvēt savu titulu.

Līdz ar to turpinājumā, kad sestdien un svētdien no piektdienas grants ceļiem bija jāpārceļas uz asfaltu, Tanāks uzsāka cīņu ar “Hyundai” trio. Vēl pirms sestdienas vakara īsā SSS13 ātrumposma Ots Tanāks bija ceturtajā pozīcijā, kamēr visi “Hyundai” braucēji bija viņam priekšā: vadībā Tjerī Noivils, bet sekotājos mājnieks Dani Sordo un Sebastians Lēbs, kurš pērn Spānijā izcīnīja pārsteidzošu uzvaru ar “Citroen” mašīnu.

Tomēr svētdien Tanāks nodemonstrēja čempiona cienīgu sniegumu, apsteidzot pilsētas ātrumposmā (sestdienas vakarā) Lēbu un pēdējā rallija ātrumposmā arī Sordo, tādejādi noņemot visus jautājumus par titula cīņu. Lai gan trešais titula pretendents Tjerī Noivils aizvadīja nevainojamu ralliju un izcīnīja uzvaru, šoreiz ar to bija par maz, lai apturētu igauni.

Spānijas rallija rezultāti

WRC kopvērtējums pēc Spānijas rallija