“Ferrari” jauno braucēju akadēmijas talants Miks Šūmahers atzinis, ka viņa sadarbība ar četrkārtējo pasaules čempionu un tautieti Sebastianu Fetelu atgādina sadarbību, kāda pašam Fetelam karjeras sākumā bija ar Mika tēvu Mihaelu.

20 gadus vecais Šūmahers arvien skaļāk sāk klauvēt pie Formula 1 čempionāta durvīm. Pēc triumfa Eiropas F3 čempionātā pirms gada, šo sezonu Miks aizvadīja F2 čempionātā, kā arī sezonas laikā tika pie iespējas veikt testus ar “Alfa Romeo” un “Ferrari” komandu F1 spēkratiem.

Jūtos saistīts ar “Ferrari”. uzaugu kopā ar viņiem un, ja neskaita vienu sezonu, vienmēr braucu itāļu komandās. Pat pašā sākumā, kad vēl braucu ar kartingu, startēju “Tony Kart” sastāvā, kas ir pilnībā itāļu komanda. Vienīgais gads bez itāļiem bija 2015., kad Formula 4 startēju ar “Van Amersfoort”. Tagad esmu atpakaļ pie itāļiem un braucu “Prema” rindās. Viņu motorsporta degsme ir satriecoša. To visu var vēl vairāk izbaudīt “Ferrari”. Pastaiga pa Maranello vai Fiorano ir īpaša. Tā ir viena liela ģimene. Tajā var justies ļoti labi, jo esi daļa no “Ferrari” ģimenes,” sajūsmu neslēpj Šūmahers, kura tēvs Maranello pilsētā bāzētajā vienībā kā braucējs pavadīja 11 sezonas.

“F1LV

Ņemot vērā tēva sasniegumus, interese par Miku Vācijā ir ļoti augstā līmenī. Viens no galvenajiem padomu devējiem ir “Ferrari” braucējs Sebastians Fetels. “Es viņu ļoti respektēju. Mēs ļoti daudz savā starpā runājam par motorsportu. Cenšos no viņa gūt padomus un izmantot tos praksē. Viņš autosportā ir pavadījis dažus gadus vairāk kā es, tādēļ katra saruna palīdz. Man šķiet, ka mana tēva loma Sebastianam ir ļoti līdzīga kā viņa loma manā karjerā. Viņš man ir ļoti tuvs un mēs allaž varam parunāties,” piebilst Miks Šūmahers.

Neraugoties uz Ungārijā izcīnīto uzvaru, Šūmahers vēl nav spējīgs regulāri cīnīties par augstākajām pozīcijām F2 čempionātā un vienu posmu pirms sezonas beigām ieņem 12. vietu. “Grūtības mūs padara spēcīgākus. Ja spēsim pavērst notikumus pretējā virzienā, lai beigās mums viss klātos pozitīvi, tad būsim iemācījušies vairāk nekā tad, ja viss ritētu gludi jau no paša sākuma. Ja, pievienojoties F1 čempionātam, saproti, ka nekas nerit kā cerēts, ir jāsaskaras ar pamatīgu spiedienu. Šādi brīži var pilnībā salauzt braucējus. Tikmēr cilvēks, kurš tam visam ir izgājis cauri un ticis pāri smagām situācijām, manuprāt, var daudz labāk tikt galā ar šādu situāciju.