Lielisku sniegumu Amerikas GP pirmajos treniņos demonstrēja “Red Bull” komanda – Makss Verstapens uzrādīja labāko rezultātu pirmajos treniņos, kamēr viņa komandas biedrs Alekss Albons ieņēma trešo vietu aiz Sebastiana Fetela.

Šajā sesijā braucējiem bija pieejami četri dažādi riepu sastāvi. Papildus jau trim ierastajiem sausā laika “Pirelli” riepu sastāviem, Ostinas trasē bija iespēja izmēģināt 2020. gada mīkstā sastāva riepas. Pārsvarā braucēji gan izrādījās ātrāki ar šī gada riepu sastāviem. Tieši tādēļ “Mercedes” braucēji rezultātu tabulā redzami daudz zemāk kā ierasti – viņi lielāko akcentu lika uz nākamā gada riepām.

Par sesijas galveno sarunu tematu kļuva trases nelīdzenais segums. Īpaši kritisks savos izteikumos pa komandas radio bija Luiss Hamiltons, norādot, ka šī ir nelīdzenākā trase pasaulē. Īpatnēji, ka kopš F1 debijas Teksasā trase septiņu gadu laikā ‘nogrimusi’ pa aptuveni metru un vairāki ‘lāpīšanas’ darbi nav bijuši pietiekami, lai apmierinātu braucējus.

“F1LV

Vienīgais pamatsastāva braucējs, kurš trasē nedevās, bija Džordžs Rasels. Viņa vietu pie “Williams” stūres ieņēma Nikolā Latifi, kura vārds tiek saistīts ar Roberta Kubicas pamatasastāva vietu 2020. gadā. Latifi palika pēdējā vietā, jo viņa vadīto mašīnu piemeklēja pārnesumkārbas defekts.

Latifi gan nebija vienīgais, kuru piemeklēja problēmas. Hidraulikas defekts izbojāja sesiju Niko Hulkenbergam, bet Karloss Saincs un Daņila Kvjats pamanījās izslīdēt no trases.

Amerikas GP – pirmie treniņi

Grafiks: Formula One