Ilgi gaidītās astoņas nedēļas ir paskrējušas. Šajā nedēļas nogalē Keiptaunā tiks noskaidrots, kurš no trim pasaules čempiona titula kandidātiem varēs virs savas galvas pacelt sezonas vērtīgāko trofeju. Tikmēr Latvijas skatītāju sirdīm straujāk liks iepukstēties Jāņa Baumaņa cīņas un vēlme noslēgt sezonu uz augstas nots.

Pasaules čempionāta sacensības šai skaistajā zemē risinājušās tikai divreiz un abās uzvaru izcīnīja Johans Kristofersons. Ne viņš, ne “Volkswagen Polo” starta sarakstos nav atrodami.

Trases pirmais pagrieziens sākas kā samērā lēzens, taču pamazām kļūst arvien asāks, radot priekšnoteikumus aizraujošiem startiem. Trase satur vairākas taisnes, kur braucēji var uzelpot un apliecināt savas mašīnas dzinēja jaudu. Finiša līnija seko nelielam ‘S’ veida pagriezienam, kas var kalpot kā pēdējā iespēja apdzīt priekšā esošu lēnāku mašīnu.

Grafiks: FIA World Rallycross
“F1LV

Nebūtu pārspīlēts, apgalvojot, ka šī ir aizraujošākā sezona pasaules rallijkrosa čempionāta vēsturē, jo uz titulu reāli pretendē trīs braucēji. Neste World RX of Latvia uzvarētājs Timijs Hansens šobrīd atrodas kopvērtējuma vadībā, taču Andreass Bakeruds ir tikai viena punkta atstatumā, bet Kevins Hansens no vecākā brāļa atpaliek 8 punktus.

Tā kā punkti tiek piešķirti gan kvalifikācijā, gan pusfinālā, gan finālā, tad līdzjutējiem, visticamāk, nāksies pašiem skaitīt līdzi punktus, jo matemātiski pat tad, ja Timijs Hansens uzvar, kopvērtējumā viņš var piekāpties pat Kevinam Hansenam (minimālais punktu skaits par 1. vietu 5+3+8=16 punkti, maksimālais punktu skaits par otro vietu 16+6+5=27 punkti). Ja vairākiem braucējiem ir vienāds punktu skaits, augstāku pozīciju ieņem tas, kuram ir vairāk uzvaru (ja to skaits sakrīt, vērtē 2. vietas, u.t.t.). Šīs sezonas laikā Timijs Hansens izcīnījis 4 uzvaras, kamēr Kevins Hansens un Andreass Bakeruds tikai pa vienai. Matemātiski Timiju Hansenu panākt var arī Niklass Gronholms, taču mazāks uzvaru skaits (arī viena) ir iemesls, kādēļ somu braucējs vairs nav pieskaitāms titula kandidātiem.

Nav izslēgts, ka, sasniedzot pusfinālu vai finālu, brāļi Hanseni var uzsākt sadarbību ar apzinātu mērķi neitralizēt Bakerudu (ar džokera stratēģiju). To lieliski apzinās arī norvēģu braucējs. Zinot, cik strauji rallijkrosā situācija var mainīties (lielisks piemērs – šī gada RallyX Nordic sezonas noslēgums), skaidrs, ka skatītājus gaida ļoti saspringta un aizraujoša nedēļas nogale!

Grafiks: FIA World Rallycross

Jānim Baumanim šī sezona dāvājusi ļoti plašu emociju spektru, tomēr vislielāko prieku sniedza goda pjedestāli Norvēģija’un Kanādā. Visas sezonas gaitā ļoti spilgti izpaudās “STARD” komandas sagatavotās “Ford Fiesta” niķi un tikumi. Jo labāka saķere uz trases, jo grūtāk Jānim klājās. Cerēsim, ka Francijas un Latvijas rezultāti jau aizmirsušies.

Sezonas kontekstā Baumaņa sīvākā cīņa risinās ar bijušo komandas biedru Timuru Timerzjanovu. Krievu sportists atpaliek tikai četrus punktus, pēdējos posmos strauji sadeldējot deficītu, turklāt Zviedrijā Timerzjanovs palika uz nullītes trases robežu neievērošanas dēļ. Katrā ziņā iekļūšana FIA rīkota pasaules čempionāta labāko sešiniekā ir satriecošs sasniegums visai Latvijas autosporta saimei. Tomēr neskriesim notikumiem pa priekšu, jo tā vēl ir jāizcīna. Arī allaž agresīvie Liams Dorans un Antons Marklunds nav tālu aizmugurē.

Gaisa temperatūra visas nedēļas nogales garumā solās turēties aptuveni 20 grādu robežās. Dažbrīd saules stariem priekšā piezagsies mākoņi, bet svētdien ir neliela iespēja sagaidīt arī īslaicīgu lietus iestāšanos.

Sacensību izšķirošos notikumus arī šogad varēs vērot Latvijas Televīzijas kanālā LTV7 un platformā RePlay.lv, kamēr kvalifikācijas braucieni būs vērojami čempionāta Facebook lapā un Youtube kanālā.

SACENSĪBU PROGRAMMA (PĒC LATVIJAS LAIKA):

SESTDIENA, 9. NOVEMBRIS

09:15 Treniņbraucieni
13:00 1. kvalifikācija World RX, RX2
15:00 2. kvalifikācija World RX, RX2

SVĒTDIENA, 10. NOVEMBRIS

09:00 Iesildīšanās braucieni
10:10 3. kvalifikācija World RX, RX2
12:10 4. kvalifikācija World RX, RX2
14:00 Pusfināli RX2
14:00 Tiešraides translācija LTV7 un REPLAY.lv
15:00 Pusfināli World RX, Fināli RX2, World RX

NrSacīkstesTraseDatums
1Abū Dabī RXJasmarīna5. - 6. aprīlis
2Katalonijas RXBarselona27. - 28. aprīlis
3Beneluksa RXSpa11. - 12. maijs
4Lielbritānijas RXSilverstona25. - 26. maijs
5Norvēģijas RXHella15. - 16. jūnijs
6Zviedrijas RXHoljesa6. - 7. jūlijs
7Kanādas RXTruā-Rivjēra3. - 4. augusts
8Francijas RXLoīka31. augusts - 1. septembris
9Latvijas RXBiķernieki14. - 15. septembris
10Dienvidāfrikas RXKillarneja9. - 10. novembris